fbpx
Close

Kreeklastest saab koroonakriisis Euroopa erand

Thessaloniki PAOK osales tänavu CEV Cupil, kuid kaotas kaheksandikfinaalis ukrainlaste Lvivile. | Foto: CEV

Kreeka läheb koroonakriisil ajalukku ainsa Euroopa riigina, kus otsustati kohalikud meistrivõistlused piirangute kiuste lõpuni mängida.

Vastava otsused võtsid kreeklased vastu eelmisel nädalal. On seejuures tähelepanuväärne, et kuldmedalisti asuvad mängude kaudu selgitama vaid mehed. Naistest kuulutati Kreeka meistriks juba Pireuse Olympiakos.

Liiga katkestamise hetkel põhiturniiri juhtinud Pireuse Olympiakos asub meeste meistrit selgitama Thessaloniki PAOK-i, Ateena Panathinaikose ja Syrose saarel asuva Foinikasega. Muide, alates 2013. aastast ongi Kreeka meistriks kroonitud vaid Olympiakos ja PAOK, vastavalt neljal ja kolmel korral. Tänavugi on nemad kaks suuremat tiitlipretendenti.

Neli meeskonda on jagatud põhiturniiri põhjal poolfinaalidesse, kus kohtuvad Olympiakos ja Syros ning PAOK ja Panathinaikos.

Kõik poolfinaalmängud peetakse Ateenas neutraalsel väljakul ja finaali pääsemiseks on vaja kahte võitu. Finaalmängud toimuvad aga kulla eest heitlevate võistkondade kodusaalides. Publikut pole mängudele lubatud.

scroll to top