fbpx
Close

Kristjan Kais pärast hooaja avakaotust: mind teeb kurvaks see, et me ei saa blokki ega platsimängu paika

Kristjan Kais. | Foto: SK Duo

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond sai eile hooaja esimese kaotuse, kui vandus Põlva Mesikäpa hallis peetud Balti liiga mängus  2:3 (15, -24, -22, 23, -14) alla Kaunasele. 

Suvel Andrei Ojametsalt klubi juhendamise üle võtnud Kristjan Kaisi jaoks oli see naiskonna eesotsas esimene kaotus. Viis varasemat kohtumist oli Tartu Eesti ja Balti liigas võitnud.

“Taga oleme ka varem olnud, aga siiani suutsime kõik mängud lõpuks enda kasuks pöörata. Täna (eile – toim.) oli pingeline ja närviline mäng. Meil oli viiendas geimis mitmel korral võimalus 13:10 eduseis saavutada ja mäng ära otsustada. Ütleme nii, et tore treenerina väljaku kõrval seista polnud,” sõnas Kais rahulikul toonil.

“Tegime servil palju vigu, samuti ei leidunud pikka aega ründajat, kes pallid maha lööks. Lõpus suutis Jade Šadeiko seda tegema hakata. Mis mind enim kurvaks teeb, on see, et me ei saa blokki ega platsimängu paika. Just tehniline pool, milles peaksime Kaunasest paremad olema, kujunes meie nõrkuseks,” tõdes endine tipprannavõrkpallur.

Kas naiskonna rünnakuliidri Jade Šadeiko algkoosseisust välja jätmine oli märk sellest, et Tartu lootis kahe leegionäriga mängiva Kaunase vastu kerget võitu saada?

“Jade jäi varusse seetõttu, et ta käis Tallinnas inglise keele testi tegemas ja jõudis mängule alles kümme minutit enne algust. Kerget mängu ma ei oodanud. Pitseri jättis mängule ka tõsiasi, et üks meie libero käis operatsioonil ja teine jäi haigeks (liberona tegutses eile seetõttu Kertti Külm – toim.). Ka sidemängijal (Liis Noormets) polnud parim päev. Kuid võtan mütsi maha vastaste ees: Kaunas oli meist julgem ja võitles rohkem.”

Olgugi et Tartu jäi beebibuumi tõttu suvel mitmest liidrist ilma, usub Kais, et kogemustest ei tohiks neil puudust olla.

“Ma arvan, et meil jagub nii kogemusi kui noorust. Võib-olla Juta Kraavi heast blokist ja liberost (Mari Liis Tasa ja Marje Rosenblatt) tunneme puudust, aga selle taha ma ei poe. Saan mängida enda noortega ja tean nende võimekust. Mul on näiteks väga hea meel, kui Jade Šadeiko suudab sellisel tasemel kerkida põhitegijaks,” lisas Kais.

scroll to top