fbpx
Close

“Kuhu küll kõik mehed jäid?” Kameruni koondis saabus OM-kvalifikatsioonile kaheksa mängijaga

Kameruni koondis. | Foto: AP/Scanpix

Teadnuks Pete Seeger eelmise sajandi keskpaigas, millise koosseisuga Kameruni koondis 2019. aasta augustis Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile saabub, pajatanuks ta oma kuulsas loos “Where Have all the Flowers Gone” poliitika kõrval ehk paar rida ka spordist.

Nii uskumatuna kui see ka ei kõla, osaleb Kamerun homme Itaalias Baris algaval turniiril kõigest kaheksa mängijaga. Teatavasti on profivõrkpallis põhikoosseisus seitse mängijat (kuus väljakumängijat + üks libero), mis tähendab, et aafriklastel jääb ruumi vangerdusi teha täpselt ühe mehe jagu. Üksi ei pea ainus varumees pingil siiski istuma, sest talle pakub seltsi peatreener Mayam Reniof Blaise ja ilmselt veel üks-kaks abilist.

Kamerun kuulub kvalifikatsiooniturniiril C-alagruppi koos Itaalia, Austraalia ja Serbiaga. Tõele au andes on nende edasipääsuvõimalused kaduvväikesed – igast grupist pääseb OM-ile vaid parim meeskond -, mistõttu pole välistatud, et vähe mängijaid võeti kaasa puhtalt alaliidu majandusaruandele mõeldes. Samas ei saa ka öelda, et Kamerunis ei osataks võrkpalli mängida. Maailma edetabelis paiknevad nad 23. kohal, Eesti on näiteks 26.

*Pete Seeger’i lõi 1955. aastal sõjavastase laulu “Where Have all the Flowers Gone”, mida tunti peagi üle kogu maailma. Eesti keelde (“Kuhu küll kõik lilled jäid”) tõlkis loo Heldur Karmo. Laulu kolmas salm näeb välja säärane:

Kuhu küll kõik mehed jäid,
mis on neist nüüd saanud?
Kuhu küll kõik mehed jäid?
Kaob kiirelt aeg…
Kuhu küll kõik mehed jäid?
Sõtta läksid püstipäi.
Mil ükskord mõistad sa!

scroll to top