fbpx
Close

Naiste olümpiaturniiri kolmas võistluspäev: kas Hiina suudab tuhast tõusta?

Kas hiinlannade peatreener Lang Ping suudab tiitlikaitsjad taas võiduteele viia? | Foto: FIVB

Neljapäeval, 29. augustil oli Tokyo Ariake areen taas naiste võrkpalli päralt. Alagruppide kolmandas mänguvoorus erilisi üllatusi ei sündinud, kuid näha võis mitut viiegeimilist mõõduvõttu. Mainimist väärib ka tõsiasi, et kahe vooru järel on võiduarve endiselt avamata Rio olümpiamängude kuldmedalistil Hiinal.

Võistluspäeva esimene mäng lõppes oodatud tulemusega, kui Itaalia mängis kindlalt 3:0 (25:21, 25:16, 25:15) üle Argentiina. Favoriitide liider Paola Egonu panustas huvitaval kombel enim nii oma võistkonna (17 punkti) kui ka vastaste kasuks (11 omaviga). Argentiina eest tõi 8 silma 32-aastane kogenud nurgaründaja Yamila Nizetich, kes suundub järgmisel hooajal Itaalia kõrgliigaklubisse Trentino.

Lõuna-Korea ja Dominikaani Vabariigi vaheline mäng kulges aga kui Ameerika mägedel. Korealannad, kes veel neljanda geimi kümne punktiga kaotasid, suutsid otsustavaks vaatuseks kannapöörde teha ja tabelisse 3:2 (25:20, 17:25, 25:18, 15:25, 15:12) võidu kirja saada. Oma naiskonna hüvanguks tõid 20 punkti nii 33-aastane Korea superstaar Kim Yeon Koung kui Kariibi mereriigi 201-sentimeetrine nurgaründaja Brayelin Martinez.

Mängude selge autsaider Keenia ei suutnud tugevat Serbiat üllatada. Rio olümpiamängude hõbemedalistid võtsid ainsa Aafrika naiskonna vastu 3:0 (25:21, 25:11, 25:20) seljavõidu. Tund ja 15 minutit kestnud mängu jooksul tõid 17 punkti Serbia legend Brankica Mihajlovic ja 12 punkti keenialanna Chumba. Mihajlovic rääkis peale võitu rahvusvahelisele võrkpalliföderatsioonile, et on õnnelik täisedu säilitamise pärast ja naiskond on seadnud olümpiamängudeks kõrged eesmärgid. “Selle saavutamiseks peame aga võtma kõike samm-sammult,” jäi ta kahe jalaga maa peale.

Niigi raskelt alanud turniiril ei saanud valitsevad olümpiavõitjad endiselt hingamisruumi. Hiina, kes esimese kahe vooruga polnud veel võiduarvet avanud, kaotas dramaatilises mängus 2:3 (17:25, 25:23, 25:20, 25:27, 12:15) Venemaa olümpiakomitee nimelisele naiskonnale. Seejuures juhtis Hiina neljandat geimi 20:15 ja oli mänguvõidust vaid viie punkti kaugusel. Kui Aasia suurriigi mängunaistest oli 27 punktiga suurim panustaja noor talent Li Yingying, siis “neutraalse” Venemaa ridades küündis 20 punktini eriilmelised sportlased – 27 silma tõi legendaarne Natalja Gontšarova, 28 silma Türgi kõrgliigasse Fenerbachesse lepingu teeninud 17-aastane (!) Arina Fedorovtseva ja 26 nurgaründaja Irina Voronkova.

Rõõmsad ROC nimelise naiskonna liikmed peale olümpiavõitjate alistamist. | Foto: FIVB

Võidukate venelannade keskblokeerija Irina Koroleva tõi intervjuus rahvusvahelisele võrkpalliföderatsioonile välja, et võit andis naiskonnale peale kaotusega alanud turniiri palju enesekindlust. “Kui mängid tugeva naiskonna vastu nagu Hiina, peab võitmiseks näitama tugevat iseloomu. Seda me täna tegimegi, mängisime suure kirega,” oli temporündaja kaaslaste esituse üle uhke.

Suur võrkpallimaa Brasiilia suutis viimaks ometi teha ühe korralikuma esituse, alistades korraldajariigi Jaapani 3:0 (25:16, 25:18, 24:26). Lõunaameeriklaste kasuks tõid 13 punkti nii keskblokeerija Carol kui nurgaründaja Fernanda Garay. Kodunaiskonna eest skooris 12 korral 21-aastane ja vaid 173 sentimeetri pikkune nurgaründaja Mayu Ishikawa.

Päeva viimane matš kujunes oodatust tasavägisemaks. 2:0 eduseisu haaranud USA naiskond lasi Türgil hoo üles võtta ja mängimisele tuli otsustav viies geim. Seal aga türklannadel üllatust valmistada ei õnnestunud – mäng lõppes USA 3:2 (25:19, 25:20, 17:25, 20:25, 15:12) võiduga. Viimasena Euroopa naiskondadest olümpiapileti lunastanud Türgi edukaim pallur oli diagonaalründaja Meryem Boz, kelle toodud 19 punktist mänguvõiduks siiski ei piisanud. Ameeriklaste tõusev täht, samuti diagonaalründaja Jordan Thompson, oli 18 punktiga oma naiskonna suurim punktikütt.

Türgi diagonaal Meryam Boz oli mängu punktikuninganna, kuid ameeriklaste alistamiseks sellest ei piisanud. | Foto: FIVB

A-alagrupi tipus on kolm võitu saavutanud Serbia ja Brasiilia, kes on vastavalt kogunud 9 ja 8 tabelipunkti. Koreal on kirjas kaks võitu ja Jaapanil üks, võitudeta jätkavad Dominikaani Vabariik (2 punkti) ja Keenia (0).

B-alagrupis domineerivad Itaalia ja USA, kellel on kolme mänguvõidu juures samuti vastavalt 9 ja 8 silma. Venelannad on saavutanud kaks võitu ja Türgi ühe. Hiina ja Argentiina otsivad endiselt oma esimest võitu, kuid tiitlikaitsja avas täna vähemalt punktiarve (1).

Naiste turniiri järgmine mängupäev on laupäeval, 31. juulil. Homme astuvad lahingusse taas meeste võrkpallivõistkonnad. Tulemuste ja muud turniiriga seonduvaga saab end põhjalikumalt kurssi viia siin.

scroll to top