fbpx
Close

Legendaarne Grozer debüteerib 35-aastasena “unelmate liigas”

György Grozer. | Foto: Imago Images/Contrast/Scanpix

Saksamaa rahvusmeeskonna viimase kümnendi kuulsaim võrkpallur Györgi Grozer pole oma sportlasteel 35 eluaastast hoolimata seiklemist veel lõpetanud ja liitub Itaalia kõrgliigaklubi Piacenzaga.

Ungarist pärit diagonaalründaja on mänginud pika karjääri jooksul lisaks Ungari ja Saksamaa kõrgliigale Poola, Venemaa, Katari, Jaapani ja Hiina meistriliigas. Huvitaval kombel mängis ta 2008. aastal lühikest aega ka Itaalia esiliigaklubis Loretos, ent võrkpalli sünnimaa tugevaimas sarjas ja ühtlasi unelmate liigaks peetavas SuperLegas teeb vanameister debüüdi alles nüüd.

“György Grozeri nimi ei vaja pikemat tutvustamist. Kõik võrkpallifännid teavad tema väärtust. Ta on suur tšempion ja meil on väga hea meel, et ta mängib uuel hooajal meie meeskonnas,” sõnas õnnelik Piacenza klubi president Elisabetta Curti. Võimsa rünnaku poolest tuntud Grozer mängis kahel viimasel hooajal kolmes erinevas Venemaa klubis, viimati Tuomas Sammelvuo juhendatavas Peterburi Zeniidis.

Eesti võrkpallisõpradel on Piacenza meeles ilmselt eelkõige tänu 2012. aasta eurohooajale, mil toonane Itaalia tippklubi sai Kuuba noore tähe Robertlandy Simoni abiga kahel korral jagu Tallinna Selverist. Vahepealsed aastad pole Piacenza jaoks aga sedavõrd edukad olnud. 2018. aastal loobus meeskond rahaliste raskuste tõttu meistriliigast, kuid kerkis juba järgmisel kevadel uue nimisponsori (Gas Sales) toel tagasi kõrgeimasse seltskonda. Tänavune poolelijäänud hooaeg lõpetati Itaalias kümnenda kohaga.

scroll to top