Leon vedas Perugia võiduni, Täht uues rollis, uus mees kahele eestlasele tuttav

Wilfredo Leon valiti oodatult eilse mängu parimaks. | Foto: Perugia

Robert Tähe koduklubi Perugia kirjutas eile Itaalia liigas tabelisse neljanda võidu, alistades võõrsil 2300 pealtvaataja ees 3:1 (17, -19, 21, 18) Padova.

Kui teine geim kõrvale jätta, kontrollis Perugia kohtumist täielikult. Võitjate tulemuslikumad olid Wilfredo Leon 23 (rünnak 31-st 19!), Aleksandar Atanasijevic 15 ja Filippo Lanza 14 punktiga. Robert Täht pääses sedapuhku väljakule teises ja neljandas geimis uues rollis – servivahetusena. Eestlase sekkumine õnnestus, sest kolmest pallingust üks osutus ässaks. Leoni, Lanza ja Tähe kõrval neljanda nurgaründajana meeskonnas mängiv Oleg Plotnitski käis sedapuhku väljakul vaid korra teises geimis ja tõi sarnaselt Tähele ühe punkti.

Perugia värske täiendus, vigastatud Fabio Riccit asendama toodud temporündaja Omar Biglino väljakul ei käinud. Muide, Biglino mängis eelmisel hooajal Itaalia esiliigaklubis Mondovis koos Kristo Kollo ja Henri Treialiga.

Turniiritabelis paikneb Perugia 4 võidu ja 2 kaotusega neljandal kohal, Padova paikneb 2 võidu ja 2 kaotusega kuuendal kohal. Kaotuseta jätkavad nii tiitlikaitsja Civitanova Lube, Modena kui ka Trentino.

Pühapäeval võõrustab Perugia liiga punast laternat Vibo Valentia Tonnot.

Turniiritabel. | Allikas: liiga koduleht