Lõhmus ja Korotkov tegid Lätis hea turniiri, esikoht Plavinšile ja Tocsile

Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rannavolleduo Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov tegi sel nädalal kaasa Läti rannavolle meistrivõistluste kolmandal etapil Saulkrastis. Suurepärane turniir lõppes meie paari jaoks neljanda kohaga, mis on nende senise koos mängitud perioodi parim tulemus.

Kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile ja sealt edasi juba finaalpäevale pääsenud eestlased läksid veerandfinaalis vastamisi Soome paariga Pekka Piippo – Pyry Topio ja said raske 2:0 (24:22, 22:20) võidu. Poolfinaalis tuli aga tunnistada esimese asetusega Läti tippude Martinš Plavinši ja Edgars Tocsi 2:0 (21:9, 21:16) paremust.

Pronksimatšis kohtuti lätlaste Aleksandrs Solovejsi ja Mihails Samoilovsiga ning selle mängu võitsid lõunanaabrid 2:1 (18:21, 21:19, 9:15). Meie duole seega tugevatasemeliselt turniirilt neljas koht.

Oodatud finaalis kohtusid kaks Läti tippduot Plavinš – Tocs ja Janis Šmedins – Aleksandrs Samoilovs. Vaid 36 minutit kestnud kullamängu võitsid Plavinš ja Tocs 2:0 (21:17, 21:17).