fbpx
Close

Lõhmus ja Tammearu alustavad täna U20 EM-i, eesmärgiks medal

Timo Lõhmus (esiplaanil) ja Märt Tammearu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Rannavõrkpalli U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused toimuvad tänasest pühapäevani Rootsis Göteborgis. Eesti eest on väljas Timo Ander Lõhmus ja Märt Tammearu ning Eva Liisa Kuivonen ja Karolina Tšuhnenkova. 

Osaleb 32 paari nii meestest kui naistest, mängitakse kaheksas alagrupis ja edasi pääsevad iga alagrupi kolm esimest paari.

Timo Andrer Lõhmus ja Märt Tammearu võitsid viimase suurema proovikivina Eesti rannavolle Grand Prix´ etapi Tartus. Noormeeste treeneri Karl Jaani sõnul võetakse EM-il mäng korraga. “Kindlasti lisas Tartu etapi võit vajalikku enesekindlust, aga U20 EM on oluliselt kõrgema tasemega turniir, kus võistelda tuleb paaridega, kes treenivad aastaringselt liival. Paneme igaks mänguks eesmärgid paika ja keskendume oma sooritustele. Tulemust saab hinnata pärast turniiri,” kommenteeris Jaani EM-i eel volley.ee’le.

Karl Jaani (paremal) ja Kevin Soo. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Lõhmus – Tammearu mängivad G-alagrupis koos Norra, Austria ja Sloveenia paaridega. Esimene mäng on kavas seejuures täna. Tulemusi näeb SIIT.

Eva Liisa Kuivoneni ja Karolina Tšuhnenkova juhendaja Laos Lukas ütles, et enamikest konkurentidest kolm aastat nooremad eestlannad lähevad hankima vajalikke kogemusi. “Eva Liisa osales hiljuti U18 EM-il koos Marily Lassiga, kus jõuti 16 parema sekka, mis on igati korralik tulemus. Karolina on meiega samuti pidevalt koos treeninud, lisaks on ta kevadest saadik oma perekonna toel treeninud ja osalenud välislaagrites ning on heas konditsioonis. Et meie tüdrukud on vastastest kolm aastat nooremad, siis on see EM neile vajalik kogemuste saamiseks. Kui kokkumäng klapib – ja praegu tundub, et klapib -, siis tahaksin, et sama paar osaleks järgmisel suvel U18 EM-il. Siin on U20 vanuses juba vastas sisuliselt naised, seega loodan, et tüdrukutel ei lähe tuju ära ja nad suudavad sellest võtta kõik vajaliku,” ütles Lukas.

Kuivonen – Tšuhnenkova mängivad B-alagrupis, lisaks kuuluvad sinna paarid Venemaalt, Soomest ja Slovakkiast. Tulemusi näeb SIIT.

Vaata, mida rääkisid Tammearu ja Lõhmus ise tiitlivõistluste eel:

scroll to top