fbpx
Close

Lõhmus ja Tammearu vahetasid paarilisi ning võidutsesid samaaegselt Tallinnas ja Pärnus

Pirita etapi esikolmik. All esimese tugevusgrupi paremad ja üleval teise tugevusgrupi paremad. | Foto: Gertrud Alatare

Pirita ja Pärnu rannas toimusid esmaspäeva õhtul samaaegselt kohalikud rannavõrkpalli etapid, kus võidukad olid vastavalt Timo Lõhmus – Markus Maila ja Märt Tammearu – Siim Tammearu.

Kui Timo Lõhmus ja Märt Tammearu moodustavad koos Eesti ja ühtlasi Euroopa ühe tugevama noortepaari, siis seekord osalesid mõlemad oma kodukandis toimunud turniiril teise paarilisega. Lõhmus ja Maila läbisid Pirita karikasarja avaetapil I tugevusgrupis alagrupiturniiri puhtalt ning võitsid seejärel ka poolfinaali ja finaali. Finaalis olid Tallinna Selveri mehed 2:1 üle Karmo Saviaugust ja Rauno Haidlast. Pronksimängus võitsid Ruslan Bjürkland ja Andres Leismann 2:0 Janno Õunpuud ja Martin Laurit. Selveri ja Eesti koondise sidemängija Renet Vanker pidi koos paarilise Nils Rühkaga leppima viienda kohaga.

Timo Lõhmus Pirital päikeseloojangu taustal ründamas. | Foto: Gertrud Alatare

Teise tugevusgrupi poolfinaalidest väljusid võitjatena B-alagrupi esindajad Rauno Riiner ja Arturs Briedis ning Tarmo Luik ja Kaido Luik, mis tähendas alagrupimängude kordusetendust ka teise tugevusgrupi medalimängudes. Finaalis panid 2:0 võiduga oma paremuse maksma Riiner ja Briedis. Pronksimatšis läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi, kui Karl Rinaldo ja Mario Stepanov võtsid 2:1 võidu Pavel Kopossovi ja Sergei Dudarevi üle, kellele alagrupis oldi alla jäädud.

Auhinnalaua katsid Maks & Moorits ning Beach Box Camps. Korraldajad tänavad toetajaid ja julgustavad rannavollesõpru osalema Beach Box Campsi laagrites, mida juhendavad maailmaklassi mängijad. Tutvu valikuga siin. Meeste esimese turniiri jäädvustas Gertrud Alatare. Pildigaleriid näeb siit.

Juulikuus toimub Pirita rannavolle karikasari igal esmaspäeval, järgmisena on 22. juulil kavas naiste eelviimane etapp ning 29. juulil on taaskord liival mehed. Registreerumine on avatud kõigile etappidele siin.

Pirita etapi meeste avaetapi esimese tugevusgrupi lõplik paremusjärjestus:

1. Markus Maila/Timo Lõhmus

2. Karmo Saviauk/Rauno Haidla

3. Ruslan Bjürkland/Andres Leismann

4. Janno Õunpuu/Martin Lauri

5. Nils Rühka/Renet Vanker

6. Kristo Fedoritš/Kevin Helimets

7. Lauri Arumeel/ Armands Putnis

8. Kaarel Tammaru/Marko Välinurm

Meeste avaetapi teise tugevusgrupi lõplik paremusjärjestus:

1. Rauno Riiner/Arturs Briedis

2. Tarmo Luik/Kaido Luik

3. Karl Rinaldo/Mario Stepanov

4. Pavel Kopossov/Sergei Dudarev

5. Tanel Vaarmann/ Albert Strashnov

6. Aivar Kukk/Kaido Aidama

7. Liivar Laos/Peep Vahar

8. Kristjan Teär/Imre Aasakivi

*Osalema pääses mõlemas grupis vaid kaheksa kiiremat registreerijat.

Pärnu meistrivõistluste kolmandal etapil võidutsesid vennad Märt ja Siim Tammearu, kes läbisid alagrupiturniiri kaotuseta, alistasid poolfinaalis Karl Henri Kaisi ja Kaur Erik Kaisi 21:10 ning finaalis Silver Maari ja Harri Palmari 21:17. Maar ja Palmar olid samuti enne finaali kõik mängud võitnud, poolfinaalis alistati Karl Lilles ja Jörgen Vanamõisa 21:19. Pronksimatšis saatis edu Lillest ja Vanamõisat, kes võtsid 21:18 võidu Kaiside üle.

Pärnu meistrivõistluste etapi galerii:

scroll to top