fbpx
Close

Marko Mett TalTechi tagasitulekust: saime juurde eelkõige just eneseusku, et oskame küll mängida

TalTechi võrkpallinaiskond. | Foto: klubi koduleht

TalTech/Tradehouse’i võrkpallinaiskond tõi Balti liiga veerandfinaalseeriasse loodetud pöörangu, võites Kaunase vastu kaks viimast mängu ja edenedes sel nädalal Tartus peetavale finaalturniirile.

“Finaalturniirile pääsemine on meie jaoks suur kordaminek,” ütles TalTechi teist aastat järjest esinelikusse viinud Marko Mett.

TalTech kaotas avamängu Kaunasele (põhiturniiril kogusid mõlemad naiskonnad 21 punkti) võõrsil 1:3, ent võitis kodus peetud teise ja kolmanda mängu ise samade numbritega. Võidu arhitektiks kujunes 26-aastane Raili Kont-Kontson, kes tegutses silmapaistvalt nii rünnakul kui servi vastuvõtul. Kont-Kontsoni arvele kanti kahes võidumängus kokku suisa 39 punkti (+24).

“Ronisime pühapäeval kolmandas geimis välja 22:24 kaotusseisust. Ma arvan, et see oli kogu seeria võtmemoment,” hindas Mett.

“Mängupilt, mida me kahes viimases kohtumises näitasime, oli finaalturniirile pääseva naiskonna vääriline. Saime juurde eelkõige just eneseusku, et oskame küll mängida. Arvan, et kõik Tartus nädalavahetusel mängivad naiskonnad on rahul, et me ühe medalipretendendi teelt koristasime,” arvas peatreener.

Laupäeval ja pühapäeval Tartus toimuval finaalturniiril kohtub TalTech koduse konkurendi ja põhiturniiri võitja Tartu Ülikool/Bigbankiga. Teise finalisti selgitavad Riia Võrkpallikool ja Alytaus.

“Eesootaval finaalturniiril on meil ainult võita. Oleme Tartu, Riia ja Alytause kõrval väikesed mutrid ning favoriidikoormat ei kanna. Eelmise aasta poolfinaalis jäime Tartule kindlalt alla, aga need kaks võistkonda, kes tänavu finaalipääsu püüavad, on oma koosseisudes läbi teinud suured muudatused. Seepärast pole ka eelmise aastaga paralleeli tõmmata mõtet.”

Poolfinaali favoriidina läheb duellile vastu tõesti Tartu, kes on kõik kolm tänavust omavahelist mõõduvõttu TalTechi vastu võitnud. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones laupäeval kell 13.00, kohtumisest toodetakse ka otsepilti.

scroll to top