fbpx
Close

Meistrite liiga play-off’is näeb tõelist itaallaste pidu, Enard sai samuti üle noatera veerandfinaali

Perugia on ka tänavu üks tiitlipretendente. | Foto: CEV

Maailma tugevaimas võrkpalliliigas ehk Meistrite liigas jõudsid meeste konkurentsis veerandfinaali neli Itaalia, kaks Poola, üks Saksamaa ja üks Venemaa klubi.

Ainsana läbis alagrupiturniiri täiseduga Kaasani Zeniit, kes teenis C-grupis kuuest mängust kuus võitu ja 18 punkti. Suure eduga võitsid oma alagrupi ka Poola hetke esiklubi Kedzierzyn-Kozle Zaksa (A-grupis 17 p) ja Trentino (E-grupis 17 p). B-alagrupis triumfeeris Perugia kõige napimalt koduse konkurendi Civitanova Lube ees (mõlemad said siiski edasi). Üle noatera edenes alagrupi võitjana edasi aga D-grupi parim Modena, kes kogus sarnaselt teiseks jäänud ja välja langenud Varssavile 12 punkti.

Eesti koondise peatreeneri Cedric Enardi juhendatav Berliini Recycling Volleys pääses viimasena veerandfinaali, teenides C-grupis Ljubljana ees teise koha 12 punktiga. Teise koha meeskondadest edenes kaheksa hulka lisaks Berliinile ja Lubele veel Belchatowi Skra, kes oli 13 punktiga teine A-grupis. Edasi pääsesid teatavasti iga alagrupi võitja ja kolm paremat teise koha omanikku.

Seekordne Meistrite liiga põhiturniir jääb kahtlemata meelde juba üksnes maailmas valitsevale eriolukorrale. 20-st põhiturniiril osalema pidanud võistkonnast loobusid kõigist mängudest türklaste Izmir Arkas ja poolakate Jastrzebski Wegiel, poolel maal edasipääsu suunas liikunud Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen pidi koroonaviiruse tõttu otsustavast turniirist viimasel hetkel kõrvale jääma.

Ühtegi nõrka meeskonda veerandfinaalis mõistagi ei näe, ent neljast duellist tugevaimaks võib pidada ilmselt tiitlikaitsja Civitanova Lube ja võimsa Kedzierzyn-Kozle Zaksa vastasseisu. Berliin ja Enard kohtuvad Trentinoga.

Veerandfinaalide paarid:

Belchatowi Skra (Poola) – Kaasani Zeniit (Venemaa)

Civitanova Lube (Itaalia) – Kedzierzyn-Kozle Zaksa (Poola)

Berliini Recycling Volleys (Saksamaa) – Trentino Itas (Itaalia)

Modena Leo Shoes (Itaalia) – Perugia Sir Sicoma (Itaalia)

Meeste ja naiste veerandfinaalpaarid:

scroll to top