fbpx
Close

Milline võiks olla Eesti koondise algkoosseis mängus Slovakkiaga?

Andrus Raadik debüteerib täna Eesti koondise kaptenina. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond kohtub täna suve esimeses kontrollkohtumises Rakveres kell 19.00 Slovakkiaga.

Et kuus põhimeest liituvad meeskonnaga alles mai lõpus ning Timo Tammemaa ja Andri Aganits pole äsjaste Belgia meistritena koondisse veel jõudnud, saab olema huvitav jälgida, kuidas esinevad sini-must-valges teised mehed.

Võrkpall24 ennustab Eesti koondise võimalikku algkoosseisu:

Sidemängija: Markkus Keel (23). Jättis seljataha esimese välishooaja Austria liigas, mis päädis meistritiitliga (tõsi, riigi tugevaim klubi Innsbruck mängib juba mitmendat aastat Saksamaa liigas). Keel kuulus põhikoosseisu ja kogus uues keskkonnas kõvasti nii mängukindlust kui -kogemust.

Nurgaründaja: Andrus Raadik (32). Lisaks sellele, et Raadikul on praegustest nurgameestest võimsaim rünnak, sobiks ta hästi väljakule ka tänu kogemustele ja kaptenirolli kandmisele. Samas jäi Raadikul pärast Soome klubi Savo Volley’ga lepingu katkestamist sisse pikk mängupaus ja kindlasti pole ta veel parimas mängulises vormis.

Nurgaründaja: Kristo Kollo (29). Teinud viimastel aastatel saalivõrkpallurina arengus märgatava sammu edasi. Oli lõppenud hooajal Itaalia esiliigaklubis Mondovis põhimees. Täiendaks Raadikut hästi, sest Kollo tugevused peituvad eelkõige kaitsemängus.

Temporündaja: Henri Treial (26). Eesti koondise pikaaegne neljas number oma positsioonil, kus konkurents on liialdamata maailmaklassist. Mängis lõppenud hooajal koos Kolloga Itaalia esiliigas, kus oli üks paremaid temporündajaid. Uuel hooajal esindab Saaremaad.

Temporündaja: Mart Naaber (26). Liigub vastupidiselt Treialile uuel hooajal suure tõenäosusega kodumaalt võõrsile. 212-sentimeetrise kasvuga on Naaber ohtlik nii rünnakul kui blokis. Loodetavasti suudab kogu senise karjääri Tartu Bigbankis mänginud mees koondisesuvel ka stabiilsust koguda.

Diagonaalründaja: Hindrek Pulk (28). Seni, kui Timo Tammemaa sõidab Belgiast autoga kodumaa poole, peaks koht algkoosseisus olema koduse liiga pikaaegse esipommitaja käes. Kuueaastase pausi järel koondist esindava Pulga esitusi on eriti huvitav jälgida. Iseküsimus on aga see, kuidas mõjutab Tartu Bigbanki liidri mängu Eesti meistrivõistluste otsustavas faasis välja löönud seljavigastus.

Libero: Silver Maar (20). Vanust napilt paar kümnendit, ent koondises on Pärnu Võrkpalliklubi libero Maar juba tuttav nägu. Olgugi et tema positsioonil on keeruline välislepingut teenida, oleks huvitav juba praegu vaadata, mil moel värske Eesti meister välismaal hakkama saaks. Koondis karastab Maari kõvasti.

Et tegu on mitteametliku sõpruskohtumisega, pole sugugi välistatud, et täna saavad mänguaega hoopis need mehed, kellele ametlikes mängudes plaanitakse koormust vähem anda. Kokkuvõttes on aga kõik kolm kohtumist ettevalmistava suunisega ning pole välistatud, et igas mängus tehakse omajagu vahetusi ja n-ö parimat võimalikku koosseisu korraga ei mängitatagi. Need otsused jäävad peatreener Gheorghe Cretu teha.

Eesti koondise nimekiri tänaseks mänguks: Henri Treial, Renet Vanker, Kevin Saar, Hindrek Pulk, Silver Maar, Kristo Kollo, Märt Tammearu, Andrus Raadik, Robert Viiber, Rauno Tamme, Mart Naaber, Stefan Kaibald, Markkus Keel, Mihkel Varblane.

Loe ka: Eesti rahvusmeeskonna nimekiri: Pulk sees, Tammemaa diagonaalis, Pupart ja Juhkami puuduvad

scroll to top