fbpx
Close

Millist hinda küsitakse mängijatelt üle-eestilistel ja piirkondlikel volleetappidel?

Rannavõrkpall. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tänavusel suvel pakuvad Eesti rannavolle karikasarja viie etapi kõrval meistri- ja esiliiga tasemel võrkpalluritele head võistlusväljundit maakondlikud võistlused, kus teps mitte kõik tuntud mängijad ei pääse suure huvi ja tiheda konkurentsi tõttu alati medalile.

Eestist leiab sel suvel kokku seitse tõsisemat võistlussarja, kus turniirid on regulaarsed, info avalik ja esimeste paaride tase reeglina saalivõrkpalli meistriliigas mängivate võrkpallurite vääriline. Lisaks allpool leitavale nimekirjale tasub mainida ka Kangru võistlussarja, ent seal pääsevad igale etapile vaid kaheksa kutsutud paari.

Eesti rannavolle karikasarjas, mille raames selguvad nii tänavused karikavõitjad (Tartus) kui ka meistrid (Paides), küsitakse igalt paarilt ühe turniiri osavõtu eest 30 eurot. Osavõtt pole seega odav, ent samas pakutakse ka oluliselt rohkem kui piirkondlikel etappidel. Turniir kestab kaks pikka päeva, kõik osalejad saavad rannavollesärgi, poodiumile jõudnud paarid teenivad lisaks auhindadele paarsada eurot preemiat, otsustavad mängud peetakse vastava kategooriaga kohtunikega ja medalimängudest tehakse veebiülekanded.

Piirkondlikel etappidel küsivad tänavu nii tartlased, pärnakad, rakverelased, võrukad kui ka viljandlased 10 eurot paari kohta, mis paistab üle-eestiliste etappidega olevat korrelatsioonis. Teistsuguse lähenemisega jääb silma Pirita etapp, kus ühe paari osalustasu tõsteti eelmise suve 30 eurolt 36 euroni.

Kõigi nimetatud etappide kohta leiab lisainfot Facebookist ja olgugi et antud artiklis sai vaadatud võistlusväljundile otsa saalivõrkpallis meistri- ja esiliigas mängivate duode positsioonilt, siis tegelikult on piirkondlikele võistlustele oodatud alati ka tublid harrastajad.

Regulaarselt toimuvate volleturniiride osalustasud:

Eesti karikasari – 30 eurot/paar*
Tartu Nõo Lihavürsti karikasari – 10 eurot/paar
Pärnumaa meistrivõistlused – 10 eurot/paar
Rakvere Tööriistamarketi Cup – 10 eurot/paar
Võrumaa karikasari – 10 eurot/paar
Viljandi karikasari – 10 eurot/paar**
Pirita karikasari – 36 eurot/paar

*Kui põhiturniirile ei pääse, siis 20 eurot paar.
**Suve teises pooles naaseb regulaarsete etappidega rannavollekaardile Viljandi.
***Üks ühele on raske turniiride osalustasusid võrrelda, sest nii korralduskulud kui ka auhinnad on igal pool erinevad.

NB! Juhul kui keegi teab veel regulaarselt toimuvaid 2 vs 2 etappe, kus on hea korraldus ja atmosfäär, andke sellest märku kommentaariumis. 

scroll to top