fbpx
Close

Mis päästaks Rakvere seerias Selveri vastu?

Rakvere Võrkpalliklubi, esiplaanil Ronald Järv. | Foto: Saaremaa VK

Rakvere Võrkpalliklubi säratu hooaeg sai jätku eile Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria avamängus, kus Tallinna Selverile kaotati võõrsil kindlalt 0:3 (-19, -19, -18). Võrkpall24 uuris Rakvere kaptenilt Ronald Järvelt, mis võiks seeriasse veel muutuse tuua.

“Täna (eile – toim.) oli seis suhteliselt selge,” tunnistas Järv pärast kohtumist. “Selveri serv ja meie vastuvõtt – need olid mängu võtmesõnad. Vastane lõi sellist servi, et me jäime selgelt hätta. Meil on seda rünnakuvõimu niikuinii teiste meeskondadega võrreldes vähe ja kui me raskete pallide lahendamisel teeme nii palju vigu, siis ongi tulemus selline.”

Rakvere niivõrd selget kaotust võib pidada igal juhul üllatuseks, sest põhiturniiril suutsid Andres Toode hoolealused Selverit mõlemal korral võita.

“Selver mängis meie vastu lõpuks täiskoosseisuga. (Albert) Hurta ei olnud näiteks kummaski põhiturniiri mängus. Aga nüüd olid mehed rivis. Ja täna oligi Selver parem. Pühapäeval on meil selg vastu seina. Peame kiiresti mängu pöörde tooma, muidu saab hooaeg kiiresti läbi. Aga ma usun, et meil on selles paaris veel võimalus. Me ei saa lihtsalt teha nii palju vigu, sest meil pole sellist võimu, et kaotatud punkte tagasi võtta. Peame vastast kindlasti rohkem serviga suruma ja seejärel lootma oma blokile. Ega meil rohkem variante pole,” ütles Järv.

Järve sõnul pole Selveril üht kindlat liidrit, kes tuleb igal juhul kinni saada. Tegu on võrdselt heade mängijatega.

“Ega seal lõpuks vahet pole. On selge, et (Albert) Hurt, (Oliver) Orav ja (Timo) Lõhmus otsustavad Selveri mänge. Kui ühegi saaks neist kinni, oleks juba hästi. Aga seekord oli neil lihtne asju teha, sest serv oli hästi käes ja (Renet) Vanker sai kenasti palli edasi jagada. Ja meie ajasime mööda platsi palli taga,” lisas sidemängija.

Seeria teine mäng peetakse pühapäeval Rakveres. Kui Lääne-Virumaa klubi peaks mängu võitma, ootaks otsustav kohtumine ees esmaspäeval Tallinnas.

 

scroll to top