Õed Kullerkannud tõid 40 punkti ja vedasid TalTech/Tradehouse Balti liiga poolfinaali, TÜ/Bigbank samuti nelja parema hulgas

TalTech/Tradehouse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liigas peeti täna veerandfinaali korduskohtumised ning selgus ka kaks poolfinaali pääsejat, kelleks on Tartu/Ülikool Bigbank ja TalTech/Tradehouse. Riia Võrkpallikooli ja Alytause ning Jelgava ja Kaunase vahel läheb poolfinalisti selgitamiseks vaja otsustavat kolmandat mängu.

TÜ/Bigbank oli kahe mängu kokkuvõttes parem lätlannade miLATssist, võites tänase kohtumise 3:0 (25:20, 25:20, 26:24). Kadi Kalm tõi võitjate parimana 16 punkti (+11), Ingrid Kiisk lisas 11 ja Mari Arak 10 punkti (kasutegur vastavalt +2 ja +7). Eesti klubi vastuvõtt oli 50%, rünnak 44%, lisaks saadi 8 punkti bloki ja 10 punkti serviga. Lätlannade tulemuslikem oli Iveta Alehina 12 punktiga (+5). Lõunanaabrid sai serve vastu 37-protsendiliselt, palle löödi maha 33-protsendiliselt, lisa tuli 4 bloki ja 5 ässa näol. Avakohtumise oli TÜ/Bigbank võitnud samuti 3:0 ja pääs poolfinaali on kindlustatud.

Teise Eesti klubina pääses Balti liigas poolfinaali TalTech/Tradehouse, kes avamängu Aušrine vastu võitis 3:1 ja oli parem ka tänases kohtumises tulemusega 3:0 (25:20, 25:21, 25:13). Kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse resultatiivseimaks kerkis Kadi Kullerkann, kes tõi lühikesest mängust hoolimata suisa 28 punkti (+22), tema õde Liis Kullerkann lisas 12 punkti (+10). Võitjate vastuvõtt oli 47%, rünnak 51%, lisaks saadi 4 blokki ja 12 ässa. Leedulannadele tõi Gerda Grudzinskaite 16 punkti (+11). Aušrine sai serve kätte 41-protsendiliselt, rünnak oli 35%, lisa tuli 6 bloki ja 8 ässa näol.

Riia Võrkpallikool alistas täna 3:0 (25:19, 25;12, 25:17) Alytause, aga kuna avamäng kaotati 0:3, siis läheb selles paaris vaja ka otsustavat kolmandat kohtumist.

Veerandfinaali esimese kohtumise 0:3 kaotanud Jelgava sai täna Kaunase vastu magusa revanši ja võitis mängu 3:2 (19:25, 25:16, 20:25, 25:22, 15:8) ning ka selles paaris läheb poolfinalisti selgitamiseks vaja kolmandat kohtumist.