fbpx
Close

Oliver Lüütsepp: inimesena mõistan mängijate otsuseid, aga treenerina tahaksin, et kõik oleksid kohal

Cedric Enard, Oliver Lüütsepp, Robin Ristmäe ja Loic Geiler. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond peab täna oma esimesed kontrollmängud pärast eelmise aasta septembris toimunud Euroopa meistrivõistluste finaaliturniiri, kohtudes Salos kinniste uste taga kahel väljakul paralleelselt Soomega.

“Kaotama me kindlasti ei lähe, aga pigem on täna ja homme tegu ikkagi kohtumistega, kus peamine ülesanne on uue peatreeneri nõudmiste ja süsteemide juurutamine. Treenerid saavad nüüd esmakordselt mängijatest pildi ette ka võistlusolukorras,” ütles Võrkpall24’le meeskonna abitreener Oliver Lüütsepp, kes asub üht kahest võistkonnast juhendama.

Teise Eesti koondise loots on täna prantslasest abitreener Loïc Geiler, peatreener Cedric Enard jälgib mõlemat mängu kõrvalt. “Homseks plaanime sidemängijad ja liberod meeskondades ära vahetada, et ründajaid erinevate meestega katsetada. Reedel on aga tegu juba ametliku ja seega tavalise sõprusmänguga, kus kahte mängu korraga ei peeta,” lisas Lüütsepp.

Kui kaugel on Eesti koondis täna, kolm nädalat pärast koos harjutama asumise algust, heast mängulisest vormist? “Seda on väga raske hinnata juba meie praeguse meeskonna tõttu. Kui oleme näinud Eesti koondist mängimas täiskoosseisus, siis praegu on meil põhikoosseisu jagu mehi puudu. Seepärast on ka raske öelda, milline võiks tase olla. Ka endal on huvitav, mis seisus oleme meie ja millises on soomlased. Vorm ei pea olema praegu ideaalne, kuid siiski rahuldav, et treeningmängudest mingit kasu oleks,” ütleb Lüütsepp, kes veel mullu tegutses abitreenerina Eesti naiste koondises.

Lüütsepa sõnul on töömeeleolu meeskonnas hea, olgugi et peatreener Enard oli selgelt nördinud, kui mitmed koondislased võistkonna tegemistest lõpuks eemale jäid. Erinevatel põhjustel ei sõitnud koondisega laagris olnud meestest Soome kapten Kert Toobal, Robert Täht, Timo Tammemaa, Keith Pupart ja Martti Juhkami. Juba varasemalt oli teada Ardo Kreegi ja Renee Teppani eemalejäämine.

“Eks kõik treenerid ja mängijad tahaksid alati, et kõige paremad mehed oleksid koos. Näiteks Keith (Pupart) oli korralikus vormis ja oleks andnud oma kogemustega meile Poola mängudeks palju juurde. Inimesena mõistan mängijate otsuseid, aga treenerina tahaks ju ikka, et kõik oleksid kohal. Peatreeneri jaoks oli mitme mehe eemalejäämine frustreeriv, sest ta tuli siia ja lootis kõige paremate meestega tegeleda. Ta oli sellest selgelt häiritud. Aga täna oleme me Salos ja keskedume neile, kes on siin. Cedric pidas meestele korraliku sütituskõne ka juba ja sealt kõlas läbi, et ta on väga rahul nende 16 mängijaga, kes meil Soomes kaasas on,” ütles Lüütsepp.

Nii Eesti kui ka Soome koondis on jaganud oma meeskonna tänastes mängudes kaheks. Paralleelselt toimuvad matšid algavad vahemikus kell 17.30-18.00. Võrkpalliliit ja Võrkpall24 on Salos kohapeal ja üritavad mõlemast mängust teha Facebookis telefoniga ülekande.

Mängude ajakava:

22. juuli                17.30/18:00        Soome – Eesti (Salo)      mitteametlik

23. juuli                17.30/18:00        Soome – Eesti (Salo)      mitteametlik

24. juuli                17.45                 Soome – Eesti (Salo)      ametlik

26. juuli                21.00                 Poola – Eesti (Lodž)        ametlik

27. juuli                19.00                 Poola – Eesti (Lodž)        ametlik

Koondise koosseis mängudeks Soome ja Poolaga:

Sidemängijad: Markkus Keel, Robert Viiber

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Markus Uuskari, Taavi Nõmmistu

Nurgaründajad: Kristo Kollo, Rauno Tamme, Albert Hurt, Andrus Raadik, Stefan Kaibald

Temporündajad: Andri Aganits, Mart Naaber, Alex Saaremaa, Henri Treial

Liberod: Johan Vahter, Silver Maar

Peatreener Cédric Énard, abitreenerid Loïc Geiler ja Oliver Lüütsepp, ÜKE-treener Mirko Fasini, statistik Alar Rikberg, füsioterapeut Siret Kalbus, mänedžer Robin Ristmäe.

scroll to top