Orav jättis matšpalli napilt realiseerimata ja Selver kaotas maratonlahingu Pärnule

Oliver Orav kogus eile 17 punkti, ent matšpalli ei realiseerinud. | Foto: Siim Semiskar

Credit24 Meistriliigas alistas Pärnu Võrkpalliklubi eile koduväljakul tasavägises kohtumises 3:2 (20:25, 25:18, 25:23, 18:25, 17:15) Tallinna Selveri.

Selveril oli viiendas geimis kasutada kaks matšpalli, kuid kumbagi realiseerida ei õnnestunud. Seisul 15:14 ründas seejuures Oliver Orav palli mööda piiri väga napilt auti. Mängu lõpetas Tamar Nassari ja Ilja Kovalovi edukas blokk.

Pärnu resultatiivseimana tõi Chizoba Neves Atu 26 punkti (+11), Atvars Ozolins lisas 21 punkti (+12), Ilja Kovalov lisas 11 silma (-1). Pärnu vastuvõtt oli 45%, rünnak 44%, blokipunkte saadi 14 (Kovalovilt 6 blokki) ning servil löödi 7 ässa ja tehti 19 viga. Selveri edukaim oli Albert Hurt 24 punktiga (+16), Oliver Orav lisas 17 punkti (+2). Selveri vastuvõtt oli 49%, rünnakuid realiseeriti 36-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 13 (Hurdalt 6 blokki) ning servil löödi 6 ässa (5 neist läks Orava nimele) ja eksiti 12 pallingul, vahendab volley.ee.

Liigatabelis on Pärnu 41 punktiga neljas, Selver hoiab 32 punktiga viiendat kohta. Liidrikohal on tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi, kel on 48 punkti ja kõik põhiturniiri kohtumised peetud. Teisel kohal on 47 punktiga Tartu Bigbank, kel seisab laupäeval ees mäng TalTechiga, mis otsustab ühtlasi, kas esikohal lõpetab Saaremaa või Tartu meeskond. Kolmandat positsiooni hoiab 43 punktiga Läti esiklubi Riia Tehnikaülikool. Kuues on Rakvere Võrkpalliklubi (28 punkti), seitsmes Jekabpilsi Luši (28 punkti) ja kaheksandal ehk viimasel Eesti-Läti liiga play-off’i viival kohal TalTech (19 punkti).

Tabeliseis.

Põhiturniiri võitja saab ühtlasi 1.-2. märtsil toimuva finaalturniiri korraldusõiguse. Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, seejärel võitude arvu, pärast mida geimide ja punktide suhet ning lõpuks omavaheliste mängude tulemusi. Veerandfinaalides kohtuvad põhiturniiril üldarvestuses kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad vastavalt: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6. ja 4. vs 5., kusjuures teine ja vajadusel kolmas mäng on kõrgema asetusega võistkonna kodus. Veerandfinaalide kuupäevad on 21. veebruar, 23. veebruar ja vajadusel 24. veebruar.

Credit24 Meistriliiga põhiturniiri järjestus paneb paika ka Eesti meistrivõistluste veerandfinaalide paarid. Põhiturniiril kaks kõrgeimat kohta saanud Eesti võistkonda pääsevad otse poolfinaali, ülejäänud neli võistkonda kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalseeriates. Omavahel lähevad vastamisi põhiturniiri 3. vs 6. ja 4. vs 5. Esimene ja vajadusel kolmas mäng peetakse kõrgema asetusega meeskonna kodus.