fbpx
Close

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar jõudsid Jurmalas kodupubliku ees MK-etapi finaali!

Mart Tiisaar (näoga kaamera poole) ja Kusti Nõlvak. | Foto: ekraanitõmmis

Eesti parim rannavolleduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar (FIVB 42.) jõudis esmakordselt karjääris kolme tärni MK-etapil finaali, alistades tänahommikuses poolfinaalis Valgevene duo Aliaksandr Dziadkou – Pavel Piatrutška (FIVB 71.) 2:1 (19:21, 21:15, 16:14).

Pärast kaotatud avageimi suutsid meie mehed võita teise kindlalt 21:15 ja asusid kolmandat juhtima 13:10. Valgevenelased suutsid küll veel viigistada 13:13, ent lõpuhetkedel olid eestlased taas kindlamad, võites otsustava geimi 16:14. Poolfinaali oli vaatama tulnud palju eestlasi, kelle kõlavat häält oli hästi kuulda ka otseülekande jälgijatel.

Nõlvak ja Tiisaar tegid küll hea mängu, ent parandamisruumi jäi finaaliks samuti omajagu. Meie duo suurim tugevus oli Tiisaare võimas blokk, juurde saab panna aga eelkõige Nõlvak oma rünnakute lahendamisel.

“Me oleme veidi segaduses, kuna põleme veel sisemiselt! Nii tore, et meil oli palju fänne. Lisaks eestlastele elasid meile kaasa ka lätlased,” ütles Tiisaar pärast mängu peaareenil antud intervjuus.

“Valgevenelased mängisid väga hästi, seega ma ei teagi, kuidas see võit tuli,” muigas Nõlvak. “See oli väga tasavägine mäng. Teadsin, et kui sain palli kaitses kätte, siis tuli see maha lüüa, kuna palju taolisi võimalusi ei teki.”

27-aastased Nõlvak ja Tiisaar on kogunud juba finaali pääsemisega rohkem punkte kui kunagi varem MK-sarjas. Nii tugeval turniiril polegi meie mehed varasemalt finaali jõudnud.

Finaalis kohtuvad eestlased kodupubliku lemmikute, lätlaste Aleksandrs Samoilovsi ja Janis Smedinsiga (FIVB 22.), kes alistasid poolfinaalis sakslased Armin Dollingeri ja Eric Stadie (edetabelis ühine koht puudub) 21:13, 21:17. Kell 17.05 algavas finaalis on favoriidid kahtlemata Samoilovs ja Smedins, kes paiknevad maailma edetabelis Nõlvakust ja Tiisaarest mitukümmend kohta kõrgemal.

 

View this post on Instagram

 

Mart ja Kusti mängivad MK-etapil Jurmalas finaalis!!! ????? @nolvaktiisaar @kustinolvak @marttiisaar @rannavolle @estvolleyball

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee) on

scroll to top