fbpx
Close

Pärnakate südamed võitnud leegionär sai suure tunnustuse osaliseks

Chizoba Neves Atu. | Foto: klubi koduleht

Tunnustatud Prantsusmaa ajaleht L’equipe valis Pro A põhiturniiri parimaks diagonaalründajaks brasiillase Chizoba Neves Atu, kes veel kaks aastat tüüris Pärnu Võrkpalliklubi Eesti meistritiitlini.

23-aastane Chizoba, kes jõudis võrkpalli juurde alles 16-aastasena Boliivias elades, mängis Pärnus oma esimesel välishooajal (2018/19). Ta püstitas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias Saaremaa vastu kohaliku liiga punktirekordi (46 p), võitis Pärnuga meistritiitli ning siirdus järgmiseks hooajaks Prantsusmaa kõrgliigaklubisse Poitiers’sse. Kui veel eelmise hooaja alguses võitles Chizoba Poitiers’s mänguaja eest Renee Teppaniga, siis tänaseks on temast saanud juba üks Prantsusmaa liiga suuremaid ründejõude.

Chizoba tõi tänavu Prantsusmaa liiga põhiturniiril 48-protsendilise rünnakuprotsendi toel 507 punkti. Tema efektiivsusnäitaja  (+284) oli seejuures kogu põhiturniiri kõrgeim.

Poitiers lõpetas põhiturniiri kaheksandana ja kohtub veerandfinaalis esimese asetusega Montpellier’ga. Mõlemad eestlaste koduklubid ehk Sete (Ardo Kreek) ja Nice (Markkus Keel) jäid playoffist välja. Sete oli 14 võistkonna seas 9. ja Nice 13.

scroll to top