fbpx
Close

Pärnu täiendus Gabriel Cavalcante: liigatase on siin sama hea kui Brasiilias

Gabriel Cavalcante. | Foto: Võrkpall24

Pärnu Võrkpalliklubi palkas hiljuti meeskonnale appi brasiillase Gabriel Carvalho Cavalcante. Lõuna-Ameerika suurriigi pealinnas Brasilias sündinud nurgaründaja on oma oskusi näidata jõudnud vaid kolmes Balti liiga mängus, seega on Cavalcante veel Eesti võrkpallifännide jaoks suhteliselt tundmatu mees. Võrkpall24 otsustas selle vea parandada ja võttis Cavalcante lühikeseks sisevaateks mikrofoni ette.

Pärnu eduka 3:0 triumfi järel TalTechi üle oli Cavalcante küll natuke kõhklev, kas tema inglise keel intervjuud anda kannatab. Ometi saime lihtsate küsimuste ja lihtsamate vastuste abil selgeks, mis on noormehe eesmärgid ja miks ta ostustas tulla suurest võrkpalliliigast täiesti tundmatusse Eestisse.

Cavalcante, kes saabus Pärnusse 25. jaanuaril, on tänaseks võistkonda kenasti sisse sulandunud. “Mulle meeldib see võistkond, siin on hea olla. Kõik mängijad on väga sõbralikud,” on brasiillane õnnelik. Uude võistkonda sisseelamise tegi lihtsamaks ka tõsiasi, et üks kodumaa mees – sidemängija Jo Mauricio – oli kohapeal juba ees ootamas.

Samuti jagub 22-aastasel mängumehel kiidusõnu Avo Keele kohta, kes uuelt täienduselt suurt kasutegurit ootab. “Treener on meil väga hea. Ta annab palju infot ja ütleb kohe, kui pean midagi muutma,” on mängumees Pärnu võistkonnaga läbi ja lõhki rahul.

“Eesti kohta ei teadnud ma enne siia tulemist mitte midagi, ma polnud sellisest kohast varem kuulnudki,” ütleb nurgaründaja, kes alustas hooaega Brasiilia Superligas Uberlandia võistkonna koosseisus. “Aga liigatase on siin väga hea. Minu arvates on see Brasiiliaga sama tugev. Mängijad on teie liigas väga pikad ja võimekad,” kiidab kõrgetasemelise võrkpalliliigaga kursis olev Cavalcante.

Olgugi, et Eesti ja Pärnu tunduvad väikesed, on nad siiski osa Euroopast – see oligi 198-sentimeetrise mängija jaoks atraktiivne. Cavalcante on varasemalt proovinud välismängija elu Araabia Ühendemiraatides Ajmani spordiklubi esindades, kuid hiljem Brasiiliasse naastes ihkas hing taas välismaale tagasi.

“Tulin Pärnusse sellepärast, et tahtsin Euroopa võrkpalliga tutvust teha. Mu unistus on alati olnud Brasiiliast väljas mängida. Mängisin ühe aasta tõesti Dubai äärelinna klubis, aga tahtsin midagi enamat. Euroopa võrkpall mulle meeldib ja sellepärast Pärnu valisingi.”

Kas Cavalcante vaatab tulevikule mõeldes tavapäraselt Itaalia ja teiste tugevate Euroopa võrkpalliliigade poole? “Muidugi on Itaalias väga hea tase. Aga mulle meeldiks ka Portugalis mängida – seal teeb profivõrkpalluri tööd mu tüdruksõber,” ei unusta brasiillane karjäärile mõeldes ka elulisi faktoreid.

Gabriel Cavalcantet saab taas Pärnu Võrkpalliklubi esindamas näha juba nädalavahetusel. Kodusaalis mängiv Pärnu võib nädalavahetusel põhiturniiri viimastes kohtumistes Daugavpilsi ja Jekabpilsi võites kerkida ideaalis veel viiendalt positsioonilt kolmandaks, mis annaks final fouriks õiguse vältida poolfinaalis tugevat Tartu Bigbanki.

scroll to top