fbpx
Close

Pärnuga taasliitunud Švans: otsust tehes seadsin prioriteediks perekonna

Toms Švans (paremal) elas Pärnu rannavolle karikavõistluste etapil kaasa leedulastest sõpradele Robert Juhnevitšile ja Artur Vassiljevile. | Foto: Getter Rang/Võrkpall24.

Prantsusmaa esiliigast Pärnusse naasnud Toms Švans tervitas Eesti võrkpallisõpru naerusuiselt suvepealinna rannas, kus ta parasjagu rannavolle karikavõistluste etappi jälgis ja võistlustules olevatele leedulastest sõpradele kaasa elas. Kui otsus naasta karjääri tippaastatel Prantsusmaalt Pärnu Võrkpalliklubisse võib tunduda pealtnäha küsitavana, siis 26-aastasel keskblokeerijal ei kulunud sekunditki, et kinnitada Võrkpall24’le tehtud otsuse õigsust.

Švans on mänginud varasemalt Pärnu Võrkpalliklubi ridades kolmel järjestikusel hooajal (2016-2018). Eelmisel hooajal (2019-2020) tegi ta karjääris hüppe, liitudes Prantsusmaa esiliigaklubi Saint-Nazaire’iga. Ilma perekonnata Prantsusmaal viibimine polnud Švansi jaoks siiski sobiv. Eestis ootasid teda armastav kaasa Eleriin ja poeg Ruben.

„Ma tulin tagasi oma pere juurde – tahan nendega koos olla. Kui mul on võimalik koos perega kolida, on välisklubiga liitumine tõenäolisem. Kui pean minema üksi, siis eelistan varianti, mis toob mind perega kokku. Otsust tehes seadsin prioriteediks oma perekonna,” lausus Pärnu klubiga hiljuti lepingu sõlminud Švans.

Toetudes isiklikule kogemusele peab Švans Prantsusmaa esiliigat tugevamaks Eesti meistriliigast. Sellest hoolimata näeb ta Pärnu Võrkpalliklubis võimalusi personaalseks arenguks. „Igal aastal püüan mängijana olla parem kui eelmisel. Kõige tähtsam on see, mis toimub peas. Minu jaoks on oluline olla mentaalselt veel tugevam mängija – näen vastavaid arenguvõimalusi ka Pärnus.”

Kuigi möödunud hooaeg ei kujunenud Pärnu Võrkpalliklubi jaoks ootuspäraseks, ei näe Švans ebaõnnestumises ohumärke ning astub tulevale hooajale vastu enesekindlalt. „Ma ei mõtle sellele, mis võib valesti minna. Iga hooaeg on erinev. Igal hooajal alustame nullist koos täiesti uute mängijatega. Iga hooaeg pakub uusi võimalusi. Peame lihtsalt tööd tegema ja vaeva nägema, seejärel läheb kõik nii, nagu peab.”

Uue hooaja alguseks peab Švans toibuma jalalihase vigastusest, mille sai Läti rahvuskoondisega treenides ja millest tulenevalt on ta pidanud viimase kuu aja vältel treeningutest täielikult kõrvale jääma. Kuigi keskblokeerija ei hinda oma praegust füüsilist vormi vigastuse tõttu heaks, on ta kindel, et taastub sellest täielikult. „Tulen tagasi tugevama ja targemana kui varem,“ lausus Švans.

Kui uurisime Švansilt, mida hindab ta enim Eesti suve ja Pärnu puhul, ei suutnud ta ühe positiivse aspektiga piirduda ning andis üdini Eestit ülistava vastuse. “Hindan kõike – suvist ilma, inimesi, metsaskäimist, Steffani pitsat (Naerab). Naudin kõike, mida siinne elu mulle pakub – Pärnu ja Eesti suvi on imelised.”

Loomulikult ei saa me üle ega ümber Švansi pisikesest pojast. Kuidas siis ikkagi Rubenil läheb?

„Ruben on väga aktiivne. Ta mängib võrkpalli, korvpalli – tegelikult kõikvõimalikke pallimänge. Minu treeningud temaga kestavad 24 tundi päevas (Muigab). Pärast enda treeningut tuleb Ruben, kes annab teada, et on aeg uuesti trenni teha.”

Lahinguväljal näeme, Toms!

scroll to top