fbpx
Close

Riik loodab eelisjärjekorras vaktsineerida kaht võrkpallurit

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. | Foto: FIVB

Kultuuriminister Tõnis Lukas on teinud sotsiaalministeeriumile ettepaneku võtta vaktsiinisaajate pingerea koostamisel arvesse Eesti tippsportlaste ja nende tugipersonali tähtsust ning korraldada nende vaktsineerimine pärast tervishoiu ja teiste oluliste eesliinitöötajate vaktsineerimist.

Kirjas ministeeriumile selgitab Lukas, et nimekirja lisati sportlased, kellel on potentsiaali võtta osa tänavustest olümpiamängudest või paraolümpiamängudest. Tema poolt välja toodud sportlaste esialgses nimekirjas on 78 ja tugipersonali nimekirjas 33 nime. Sõltuvalt sportlaste saavutustest järgnevatel kuudel võib nimekirjades toimuda nii lisandumisi kui ka väljaarvamisi.

“Paljudel olümpiamängudel kavas olevatel spordialadel jäi mängudele kvalifitseerumine 2020. aasta I kvartalis maailmas ja Euroopas COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute tõttu pooleli. 2021. aasta I kvartalis planeerivad rahvusvahelised spordialaliidud jätkata poolelijäänud kvalifikatsioonivõistluste korraldamist, et välja selgitada need sportlased, kes pääsevad olümpiamängudele,” kirjutas Lukas.

Eestist on praeguseks olümpiamängudele koha taganud 10 sportlast ja kolm parasportlast. Võimalus täita kvalifikatsiooninormi on veel umbes 80 sportlasel ja neljal parasportlasel.

“Selleks, et eelnimetatud Eesti parimad sportlased saaksid treenida ja võistelda rahvusvahelistel võistlustel maailmas teiste riikide sportlastega võrdsetel tingimustel, on nende vaktsineerimine Eestis ajaliselt oluline. Seepärast teeme ettepaneku võtta vaktsiinisaajate pingerea koostamisel arvesse Eesti tippsportlaste ja nende tugipersonali tähtsust ning korraldada nende vaktsineerimine pärast tervishoiuja teiste oluliste eesliinitöötajate vaktsineerimist võimalikult vara käesoleval aastal.”

Võrkpalluritest lisati nimekirja rannavollele spetsialiseerunud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar ning nende treener Indrek Verro. Ühtpidi on valik igati loomulik, sest Nõlvak ja Tiisaar on olnud viimastel aastatel meie ainsad rahvusvahelisel tasemel rannavõrkpallurid. Teisalt võib nimetatud duo tagada koha olümpiale vaid juhul, kui Eesti koondisega läbitakse edukalt OM-valikturniir. Kevadel toimuval valikturniiril esindavad Eestit Nõlvaku ja Tiisaare kõrval suure tõenäosusega meie parimad noored ehk Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov.

OM-valikturniiril osaleb tänavu ka Eesti naiste rannavollekoondis, kus tähtsateks mängudeks on tõsiselt valmistumas nii Liisa Soomets – Heleene Hollas kui ka Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov. Eesti meeste ja naiste saalikoondis olümpiapileti eest teatavasti võitlema ei pääsenud, sest polnud maailma edetabelis piisavalt kõrgel kohal.

Vaktsiini vajavate sportlaste ja tugipersonali nimekiri:

Aerutamine: Kaspar Sula, Joosep Karlson

Jalgrattasport: Rein Taaramäe, Tanel Kangert, Janika Lõiv;

tugipersonal: Jaan Kirsipuu, Karmen Reinpõld

Judo: Grigori Minaškin

Kergejõustik: Martin Kupper, Ksenija Balta, Rasmus Mägi, Jaak-Heinrich Jagor, Roman Fosti, Anna Maria Orel, Kätlin Tõllasson, Magnus Kirt, Tiidrek Nurme, Kati Ojaloo, Kaur Kivistik, Maicel Uibo, Janek Õiglane, Johannes Erm;

tugipersonal: Taivo Mägi, Andrei Nazarov, Indrek Tustit, Marek Vister

Laskmine: Peeter Olesk, Reino Velleste;

tugipersonal: Peeter Päkk

Maadlus: Epp Mäe, Heiki Nabi, Helary Mägisalu;

tugipersonal: Ivar Kotkas, Ahto Raska, Maksim Molonov

Purjetamine: Karl-Martin Rammo, Ingrid Puusta;

tugipersonal: Rein Ottosson, Matthew Rickard

Sulgpall: Raul Must, Kristin Kuuba

tugipersonal: Mart Siliksaar, Rainer Kaljumäe

Sõudmine: Andrei Jämsa, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Kaur Kuslap, Jüri-Mikk Udam, Johann Poolak;

tugipersonal: Veikko Sinisalo

Tennis: Kaia Kanepi, Anett Kontaveit

Triatlon: Kaidi Kivioja

Tõstmine: Mart Seim;

tugipersonal: Alar Seim

Ujumine: Kregor Zirk, Daniel Zaitsev, Eneli Jefimova, Maria Romanjuk, Martin Allikvee;

tugipersonal: Dmitri Kapelin

Vehklemine: Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Katrina Lehis, Nelli Differt, Nikolai Novosjolov, Sten Priinits;

tugipersonal: Kaido Kaaberma, Valeri Romanov, Peeter Nelis, Natalja Kotova

Korvpall: 3×3 naiskond, neli inimest;

tugipersonal: Siim Raudla

Vibu: Reena Pärnat, Alexandra Lilienthal, Laura Nurmsalu;

tugipersonal: Aune Varik

Võimlemine: naiskond, viis inimest;

tugipersonal: Natalia Bestsastnaja

Poks: Pavel Kamanin, Steven Aas;

tugipersonal: Artur Sinilill

Rannavolle: Kusti Nõlvak, Mart Tiisaar;

tugipersonal: Indrek Verro

Parasport: Matz Topkin, Susannah Kaul, Kardo Ploomipuu, Robin Liksor, Mari-Liis Juul, Anna Mezentseva, Egert Jõesaar;

tugipersonal: Kaire Indrikson, Mart Mandel, Õnne Pollisinski, Triin Pollisinski, Daniel Novikov, Anatoli Jasnov, Mart Olman

Nimekirja on koostanud Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Paraolümpiakomitee.

scroll to top