fbpx
Close

Riikliku spordistipendiumi pälvisid teiste seas kaks Eesti võrkpallurit

Mart Tiisaar-Kusti Nõlvak mänguhoos. | Foto: FIVB

2020. aasta esimeseks poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 77 sportlasele kogusummas 64 680 eurot. Ühe stipendiumi suurus on 840 eurot poolaastas.

Võrkpalluritest pälvisid stipendiumi Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak, kes moodustavad hetkel meie tugevaima rannavollepaari. Stipendiumi tõid neile eelmise hooaja edukad esinemised MK-etappidel ja esmakordne pääsemine Euroopa meistrivõistlustele.

2020. aasta riigieelarves on spordistipendiumide jaoks ühtekokku 124 900 eurot. Tutvu kõigi spordistipendiumi saajatega siin.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. Stipendiumi määramisel arvestati eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.

Tähtaegselt laekus Kultuuriministeeriumile ettepanekuid stipendiumide määramiseks 36 spordiorganisatsioonilt ja kandidaate esitati kokku 159.

scroll to top