Saaremaa Võrkpalliklubi mängib kolmeaastase pausi järel Eesti meistrivõistluste finaalis!

Saaremaa Võrkpalliklubi pärast finaalipääsu tagamist. | Foto: Melani Mai Kruuda

Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria otsustavas ehk viiendas kohtumises alistas Saaremaa Võrkpalliklubi Kuressaares 3:2 (18, 22, -20, -21, 6) Tallinna Selveri ja pääses seeläbi finaali.

Olgugi et Selver alustas mängu kohutavalt, tegi avageimis suisa kümme serviviga ja kaotas ka teise geimi, suudeti raskest seisust ikkagi välja tulla ja kahe järgneva geimivõiduga iseloomu näidata. Viienda vaatuse alguses tegi aga Keith Pupart sisse üllatava serviseeria, viies väljakuperemehed 6:1 ette ja lõpuks ka 15:6 võiduni.

Saarlased, kes tulid imelise tagasituleku toel seerias välja 0:2 kaotusseisust, näitasid täna taas kokkuvõttes võistkondlikumat mängu ja olid lõpuks finaalipääsu täielikult välja teeninud. Ioannis Kalmazidise hoolealustest kogus Hindrek Pulk 23 (+12), Keith Pupart 17 (+13) ja Wennder Lopes 13 punkti (+7). Selverile tõi Renee Teppan 19 (+10), Andrus Raadik 18 (+6) ja Kristo Kollo 13 punkti (+3).

Tänases mängus saigi paljuski otsustavaks serv, kus Selver ei suutnud kaugeltki oma parimat välja mängida. Pealinnaklubi tegi lõpuks servil 22 viga ja lõi 6 ässa ning Saaremaa 13 viga ja 9 ässa.

Kahe võiduni peetav finaalseeria algab pühapäeval Tartus, kus Saaremaa kohtub põhiturniiri võitja Tartu Bigbankiga. Viimati mängisid saarlased finaalis 2018. aasta kevadel, mil tuldi ka meistriks. Bigbanki viimane tiitel pärineb aga 2014. aastast, finaali jõuti viimati kaks aastat tagasi, mil alistuti Pärnule. Selver alustab esmaspäeval kodus pronksiseeriat Pärnu vastu.