VIDEO | Sammelvuo ja Kermineni esimene kulladuell lõppes libero napi võiduga

Tuomas Sammelvuo ja Lauri Kerminen. | Foto: CEV

Tuomas Sammelvuo juhendatav Peterburi Zeniit kaotas CEV Cupi finaali avamängu nädala keskel Moskva Dünamole võõrsil 2:3 (26, -18, 20, -24, -9). Korduskohtumine peetakse uue nädala neljapäeval Peterburis.

Esmalt tasub meenutada, kuidas kumbki Venemaa suurklubi kullamängudele üldse jõudis. Kui Konstantin Brianski hoolealused alistasid poolfinaalis muretult 3:1 ja 3:0 Montpellier’, siis Zeniit sai Maaseiki Greenyardist jagu alles viimasel minutil. Pärast avamängu 3:1 võitu jäi Zeniit võõrsil belglaste surve alla ja kaotas mängu 0:3. Edasipääseja selgitati niisiis kuldses geimis, kus Sammelvuo meeskond tuli välja neljapunktilisest kaotusseisust ja tagas 18:16 võiduga koha finaalis. Muide, Maaseiki juhendab teatavasti Sammelvuo mantlipärija Soome koondises, britt Joel Banks.

Tugevuselt teise eurosarja esimeses finaalmängus läks võitja selgitamiseks tarvis viit geimi. Viiendas geimis lagunes koost Venemaa koondise 207-sentimeetrise nurgaründaja Jegor Kliuka mäng. Ta ei realiseerinud 4 tõstest ainsatki, lisaks ei õnnestunud servi vastuvõtul kolmest üritusest kordagi palli edukalt sidemängijale toimetada (0%). Zeniidi resultatiivseim oli lõpuks Ivan Jakovlev 19 punktiga (+12), Kliuka lisas kesise viienda geimi kiuste 17 punkti (+13). Eestist tuule tiibadesse saanud temporündaja Dmitri Pašitski arvele kanti 5 punkti (0).

Dünamo tulemuslikemaks kerkis oodatult Bulgaaria koondise täht, maailma üheks paremaks ründemängijaks peetav Tsvetan Sokolov, kes kogus 25 punkti (+19, rünnak 49%, 4 blokki ja 2 ässa). Jaroslav Podlesnõh lisas 16 (+8) ja Sam Deroo 11 punkti (+8). Dünamo eest sai täismängu kirja Soome koondise libero, Sammelvuo endine meeskonnakaaslane ja hoolealune Lauri Kerminen, kes näitas vastuvõtul (59%) ja kaitses head mängu.

Madalaimas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil võitis Milano Powervolley avamängu Ankara Ziraat Bankasi vastu kodus 3:2 (-22, 19, -18, 18, 9). Jean Patry tõi võitjatele 15 (+10) ja Wouter Ter Maat kaotajatele 27 punkti (+17). Kordusmäng peetakse Türgis tuleval kolmapäeval.