fbpx
Close

Seitse huvitavat detaili enne Tartus kõlavat Meistrite liiga avaakordi

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg debüteerib täna eurosarjas peatreenerina. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Suur võrkpallisügis Eestis jätkub, sest juba täna alustab Tartu Bigbank tugevaimat eurosarja ehk Meistrite liigat, võõrustades esimeses eelringis Šveitsi klubi Amriswili Lindarenit.

Võrkpall24 pani mängu eel kokku huvitavad detailid, mis tänase kohtumisega vähemal või rohkemal määral on seotud.

*Kell 19.00 Tartus algav mäng on tänavuse hooaja esimene matš Meistrite liigas. Esimeses eelringis, mida turniiri korraldajad nimetavad, muide, eelringide kvalifikatsiooniks, löövadki seejuures kaasa vaid Bigbank ja Lindaren. Ülejäänud 15 eelringides osalevat klubi alustavad järgmisest ringist.

*Eesti pole väikseim riik, kes tugevaimas eurosarjas kaasa lööb, sest 600 000 elanikuga Montenegro ehk “Mustamäe” au läheb kaitsma Budva Volley. Ülejäänud 24 tänavu Meistrite liigas osalevat riiki on aga Eestist suuremad. Võrkpalli mõistes kõige eksootilisem maa on kahtlemata Inglismaa, keda esindab tugevaimas eurosarjas Londoni Polonia.

*Kuidas pääseda põhiturniirile? 17 eelringis osalevast võistkonnast pääseb põhiturniirile ehk Vana Maailma 20 parema sekka vaid kaks võistkonda. Alar Rikbergi hoolealustel tuleb seega suure unistuse täitmiseks alistada neli vastast. Esmalt Amriswil, seejärel Lissaboni Benfica, pärast mida hollandlaste Apeldoorn või soomlaste Sastamala ja lõpetuseks suure tõenäosusega tšehhide Karlovarsko. Ühtegi täiesti võitmatut vastast ees seega ei seisa, samas on tartlaste noorelt ja vähe kokku mänginud koosseisult raske loota nii palju järjestikuseid õnnestumisi. Meistrite liigas konkurentsist langedes ootaks Bigbanki ees tugevuselt teine eurosari CEV Cup.

*Seitsme-aastase pausi järel eurosarjas osalevast (!) Tartu Bigbankist saab kolmas Eesti klubi, kes julgenud Meistrite liiga teekonna ette võtta. Sari, kus osalemine on rohkete nõudmiste tõttu kulukam kui CEV Cupil ja CEV Challenge Cupil, pakub siiski ka vastu nii mõndagi. Esmalt, kindlasti on eurosari Tartu publikule ja toetajatele apetiitsem, samuti on kõnekas see, et ERR ostis tänavu Meistrite liiga mängude teleõigused. Avamäng jõuabki kell 19.00 eetrisse ETV2’s, kus vaatajaskond on oluliselt suurem kui Duo 5’s (endine Kanal 12), kus reeglina oleme harjunud võrkpalli vaatama. Enne tartlasi on Meistrite liigas osalenud Pärnu ESS/Falck, kes pääses 2003/04 hooajal otse põhiturniirile, kuid võiduarvet ei avanud, ning Tallinna Selver, kes kaotas hooajal 2016/17 esimeses eelringis kahe mängu kokkuvõttes napilt, geimidega 5:6 Belgradi Crvena Zvezdale.

*Leegionäride võrdlus ütleb seda, et Tartu Bigbankis mängib tänavu 0 ja Amriswilis 6 võõrmängijat. Eesti võrkpall peaks seega võitma lõpptulemusest hoolimata duellist oluliselt rohkem kui Šveitsi võrkpall, sest kohalikest meestest pääsevad seal põhikoosseisu ilmselt vaid kaks mängijat.

*Ametliku debüüdi teevad täna Tartu Bigbanki ridades kolm meest: TalTechist üle tulnud Valentin Kordas ja Aleksander Eerma ning (endine) igipõline pärnakas Taavet Leppik. Eilsel treeningul lõid potentsiaalsetest debütantidest kaasa ka Tamur Viidalepp ja Allar Keskülla, ent nemad veel tänaseks mänguks üles antud pole. Meistrite liigas on kogu pundist varem väljakul käinud vaid Martti Juhkami, kes tegi ka möödunud hooajal tugevaimas eurosarjas Friedrichshafeni eest mitu säravat mängu.

*Mida ütleb tänase mängu kohta Pafi spordiennustus? Seda ütleb, et Bigbanki võidukoefitsent on oluliselt kõrgem (2,63) kui Amriswilil (1,43). Amriswili näol on tegu seega favoriidiga, ent tartlaste võit kodus arvuka kodupubliku ees poleks samas suurüllatus.

scroll to top