TIPPHETKED | Selver näitas võimu ja astus pisikese sammu finaalile lähemale

Renee Teppan. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna tehti algust Credit24 meistriliiga Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriatega, mille avamängus läksid omavahel vastamisi põhiturniiri teine ja kolmas ehk Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tallinna Selver. Võidu võttis tulemusega 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) neist viimane, minnes kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat mängudega üks-null juhtima.

Mõlema meekonna poolt oli esimese geimi algus kompimise hõnguga, sest kord oli paar punktiga peal üks, kord teine. Mida geim edasi, seda võrdsemaks mäng läks, kuid vaatuse lõpus oli veidi kindlam külla sõitnud Selver, kes haaras 25:22 geimivõiduga juhtpositsiooni.

Teise vaatuse alguses tegid pealinlased palju lihtsaid vigu ja selle tõttu jäädi 5:10 kaotusseisu. Selveri peatreener Rainer Vassiljev proovis vahetustega muutust tuua, kui tõi Kristo Kollo asemel platsile Andrus Raadiku, kes jäi platsile kohtumise lõpuni, ning see tõi ka edu. Selveri rünnak hakkas kenasti jooksma, Rauno Tamme sunniti nii vastuvõtul kui ka rünnakul eksima (teda tuli asendama Markus Uuskari) ja asuti ise teist geimi 20:16 juhtima. Enam tagasi ei vaadatud ja geim võideti tulemusega 25:19.

Viimaseks jäänud kolmandaks geimis haaras Selver 21:15 eduseisu ja sellega oli mäng tehtud. Seega kogu kohtumine eelmise aasta lõpus Eesti karikavõitjaks tulnud Tallinna Selverile 3:0.

Võitjate poolel kerkis üleplatsimeheks Renee Teppan, kes tõi 16 punkti (+10), Oliver Orav toetas teda 12 punktiga (+8). Selveri vastuvõtt oli 53%, rünnak 52%, lisa tuli 5 bloki 7 ässpallingu näol.

Ioannis Kalmazidise juhendatavale Saaremaale tõi Hindrek Pulk 13 punkti (+5), Keith Pupart lisas 11 punkti (+9). Pupart oli ka ainus Saaremaa nurgaründaja, kes oma koha kenasti välja mängis, sest nii Rauno Tamme kui ka Markus Uuskari suutsid kahe peale tuua kõigest 4 punkti (-6). Kodus mänginud saarlased said serve vastu 33-protsendiliselt, rünnak oli 46%, lisaks teeniti 8 punkti blokiga ja löödi 2 ässa.

Selles paaris toimub järgmine kohtumine pühapäeval kell 17 Selveri koduplatsil.

Teise poolfinaalpaari Tartu Bigbanki ja Pärnu vahel algab seeria homme, kui Emajõelinnas pannakse pall mängu kell 20.

Kõiki poolfinaalseeriate kohtumisi on võimalik jälgida nii Postimehe kui ka Kanal 12 vahendusel.