fbpx
Close

SPETSIALISTI HINNANG | Kristjan Kais: mulle tundub, et Selver on saarlastest stabiilsem ja see on seerias väga oluline

Kristjan Kais. | Foto: SK Duo

Juba täna saavad hoo sisse Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriad meestele. Võrkpall24 toob sel puhul lugejateni erinevate Eesti võrkpallitegelaste kommentaarid ja ennustused. Teise spetsialistina saab sõna endine ranna- ja saalivõrkpallur Kristjan Kais.

Hoolimata sellest, et Rivo Vesikuga 2007. aastal Zagrebi MK-etapi võitnud ning aasta hiljem Pekingi olümpial mänginud Kais peab end kehvaks ennustajaks, võttis ta esimeses poolfinaalpaaris meeskonnad tükkideks ja tegi oma panuse. Muideks, täna peab Paikusel sündinud Kais oma 45. sünnipäeva.

Filip Despotovski (vasakul) ja Renet Vanker. | Fotod: Allan Mehik/Saaremaa Võrkpalliklubi; Riina Vals/SK Duo

Esimene poolfinaalpaar: Saaremaa VK (põhiturniiri 2.) – Tallinna Selver (3.). Mängitakse kolme võiduni.

“Ma pole ennustamises kunagi hea olnud, aga mulle tundub, et Selver võiks olla grammi võrra tugevam. Nad on näidanud, et kui tähtsad mängud tulevad, siis nad suudavad end kokku võtta. Mängijate valik – kogenud tuumik, kes on mänginud palju tähtsatel võistlustel – võiks olla natukene parem pagas selles paaris. Raineril (Selveri peatreener Rainer Vassiljev – toim.) on kasutada sisuliselt igale positsioonile võrdväärne vahetus, mida Saaremaal vahepealse kriisi tõttu pole. Mulle tundub, et Selver on stabiilsem ja see on seerias väga oluline. Saaremaa on aga kodus hästi mänginud ja võib ühe või kaks korda hammustada.

Selveri nõrgaks kohaks võib pidada sidemängija positsiooni. Renet (Vanker) on siiani küll hästi mänginud, aga ta on noor ja võib selle tõttu ebakindlat mängu näidata. Nägime seda karikafinaali alguses. Saarlased näitasid hooaja alguses head minekut, aga nüüd on neil uued mängujuhid (Filip Despotovski ja Michael Keegan) ja peab vaatama, kuidas nad ründajatega klapi leiavad.

Nurgaründaja kohal on Selveril põhimeestele võrdväärne vahetus olemas ja selles vallas peaks neil eelis olema (trio Kristo Kollo, Andrus Raadik ja Oliver Orav). Saaremaal on Rauno Tamme saanud nüüd küll mängida, aga tal on teatud kohad, kust teda saab kinni võtta. Ega ta hooaja esimeses pooles ilma asjata pingil istunud. Eesti tasemel on ta okei mängija.

Diagonaalründajate osas tundub, et (Renee) Teppan on terve. Kui temaga peaks midagi juhtuma, siis tõstetakse sinna (Mihkel) Nuut või isegi (Oliver) Orav. (Hindrek) Pulga puhul on juba ei-tea-mitmendat-hooaega tervislik seisund küsimärk. Kas ja kuidas ta nüüd vastu peab, on teine küsimus. Kui nii Pulk kui ka Teppan tervetena püsivad, siis võime mõlemalt mehelt suurepärast esitust näha.

Temporündajate kaalukauss langeb pigem Saaremaa kasuks (Wennder Lopes ja Sauli Sinkkonen). Selveril on küll võimekad keskblokeerijad (Marx Aru ja Mihkel Varblane, samuti Helger Hääl), kuid nad on noored. Samas, kui Saaremaa servi kätte ei saa, on tempode roll oluliselt väiksem.

Libero koht oli Selveril selline kõikuv, enne kui sinna liigutati (Denis) Losnikov, kes on väga hästi hakkama saanud.

Kui ma peaksin ennustama – mulle ei meeldi seda teha -, siis sellest seeriast tuleb 3-1 võitjana välja Selver.”

Loe ka: SPETSIALISTI HINNANG | Nõmmsalu: ennustan Selveri edasipääsu, kuigi Eesti võrkpall vajaks rohkem Saaremaa võitu

Jaanus Nõmmsalu ja Kristjan Kaisi teise poolfinaalpaari analüüs ilmub homme.

scroll to top