Selver purjetas Balti meistrivõistluste finaali, Bigbank kaotas kaks meest

Teine finalist Credit24 Meistriliigas on Tallinna Selver. | Foto: Gertrud Alatare

Credit24 Meistriliigas selgus teine finalist, kui Tallinna Selver võitis teises poolfinaalis Tartu Bigbanki tulemusega 3:0 (25:15, 25:17, 26:24). Tartu kaotuse juures tekitas lisamuresid kahe põhimängija, Albert Hurda ja Kert Toobali vigastused. Finaalis ootab Selverit täna esimeses poolfinaalis võidukas olnud Saaremaa Võrkpalliklubi.

Tallinna Selver alustas mängu hoogsalt ja avageimis võeti 25:15 seljavõit. Tartlaste geimikaotust varjutas Albert Hurda vigastus, mis sundis peatreener Alar Rikbergi Bigbanki koosseisus vangerdusi tegema – mängu diagonaalründaja kohal alustanud Märt Tammearu liikus teise geimi alguseks nurgaründajaks ja tema endise positsiooni võttis üle Siim Põlluäär. Lõunaeestlased said sellest värsket hoogu ja teine geim algas palju tasavägisemalt. Selver end aga rütmimuutusest kaua häirida ei lasknud – geimi keskpaigaks olid pealinlased taas edu haaranud, vastaseid enam lähedale ei lastud ja teine geim võideti 25:17.

Kolmanda geimi esimestel punktidel pidi Tartu Bigbank tegema veel ühe sunnitud vahetuse, kui võistkonna kapten Kert Toobal pidi säärest kinni hoides vahetuspingile istuma. Vahetusest sekkunud Ronald Järv vedas tartlased küll 21:21 viigini ja geimilõpp kulges punkt punktis, kuid Selver võitis kolmanda geimi 26:24 ja kogu mängu 3:0.

Üle pika aja taas algkoosseisus olnud Oliver Orav näitas Tallinna klubi eest supernumbreid, tuues 19 punkti (+15). Teine nurgaründaja Kristo Kollo lisas 17 punkti (+14). Tartu poolel küündis kahekohalise punktisummani vaid Märt Tammearu, kes sai kirja 18 silma (+11). Tartlased said Selveri 9 blokipunkti kõrval statistikasse vaid ühe resultatiivse sulustamise, kardinaalselt erinesid ka positiivse vastuvõtu protsendid (Bigbankil 37, Selveril 61).

Finaalmäng Tallinna Selveri ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel toimub homme kell 18. Pronksmedali eest võitlevad Tartu Bigbank ja Jekabpilsi Luši, kohtumine algab kell 15. Mõlemad mängud on saadaval nähtavad Postimehe vahendusel, kullamängust teeb ülekande ka Kanal 12.