fbpx
Close

Täht hullumeelse võidu järel: arvasin, et treener “vajutab” kellelegi ära

Robert Täht rünnakul. | Foto: Efeler Ligi

Eesti võrkpallikoondislane Robert Täht aitas eile Türgi meistrivõistluste finaalseeria kolmandas kohtumises Izmiri Arkase üliolulise võiduni Istanbuli Fenerbahce üle.

Võrust pärit nurgaründaja oli oma meeskonna üks parimaid, tuues 18 punkti. Finaalseeria on kujunemas tõeliseks põnevusetenduseks. Kõik senipeetud kolm kohtumist on lõppenud 3:2 tulemusega, kahel korral Fenerbahce ja korra Arkase kasuks. Võrkpall24.ee võttis Tähega ühendust, et uurida lähemalt mängu tagamaid.

“Kõik kolm mängu on olnud pealtnäha sarnased, aga tegelikult täiesti erineva stsenaariumiga. Mängudega 0:2 taga ja geimidega 0:2 maas, aga suutsime kuidagi välja ujuda,” ütles 25-aastane nurgaründaja.

Teise geimi suur kaotus, treeneri eemaldamine ja temporündaja kaotamine võis Tähe sõnul tulla pigem kasuks kui kahjuks, kuna see andis teatud vabaduse.

“Ütleme niimoodi… Treeneri eemaldamine, suur allajäämine teises geimis ja lisaks veel kolmanda geimi alguses kaotasime oma parima tempomehe – kõik see kokku andis mingis mõttes vabaduse tervele võistkonnale. Ei olnud enam sellist punnitamist, vaid hakkasime lihtsalt võrkpalli mängima. Vahel sellised ebameeldivad asjad võivad tulla isegi kasuks,” vaagis Täht.

Kui keskblokeerija Mert Matic ei saa Izmiri enam sel hooajal aidata, siis sarnane saatus võib tabada Izmiri peatreenerit Glenn Hoagi, kes eilses kohtumises üle kees ning mängust eemaldati.

“Treener on kindlasti eemal ka järgmisest mängust. Liiga pole veel otsustanud, kas Glenn saaks meid viiendas kohtumises juhendada või mitte. Treeneri eemaldamine sai alguse sellest, et vastane oli võrgus ning nii meie kui ka vastane võtsime challenge’i ehk vaide, kuid nemad tegid seda meist hiljem. Meie võtsime vaide juba punkti mängimise ajal. Alguses oligi otsus meie kasuks, kuid Fenerbahce võttis veel ühe vaide olukorrast, kus ei olnudki tegelikult mitte midagi ning kohtunikud andsid punkti neile. Seejärel Hoag mõistuse kaotaski. Tal oli ees hullumeelne pilk ja mõtlesin, et nüüd ta “vajutab” küll kellelegi ära ja läksin teda rahustama,” naeris Täht. “See oli üldse väga segane värk, kuid selge on see, et tol hetkel tehti meile liiga. Mis puutub Maticisse, siis tema vigastas tugevalt põlve ja on esialgsetel andmetel vähemalt 6 kuud audis. Kaotasime väga olulise mehe, keda kõik austavad, ka vastased. Eks peame hakkama saama,” selgitas paremakäeline punktikahur.

Praktiliselt täismaja ees peetud kohtumist külastas ka kaks eestlast.

“Piletid olid kõik välja müüdud, aga saali kõige tagumistes ja pimedamates nurkades oli vabu kohti küll. Eestlased rääkisid, et kui nad saali jõudsid, siis öeldi neile, et piletid on välja müüdud, aga kusagilt keegi sebis kaks piletit juurde ning said nemadki mängu nautida. Meistrite Liigas Perugia vastu oli umbes sama palju inimesi, kuid eile tundus tõesti olevat natukene rohkem. Võib öelda, et oli tegemist tänavuse hooaja publikurekordiga,” sõnas võrukas. Mäng peeti 3500 silmapaari ees.

“Fenerbahce on tõesti väga head mängu näidanud ja nende üks parimaid mängijaid Salvador Hidalgo on saanud uue hingamise pärast kehva hooaja algust,” kiitis Täht vastast.

Enda tervisliku seisundi kohta ütles Täht ohates: “Pean vastu veel. Jalg küll põleb mängus kogu aeg, kuid nii vähe on veel minna ja selle peab lihtsalt üle elama. Usun, et tervis peab vastu.”

Kolme võiduni peetava finaalseeria neljas kohtumine peetakse homme ehk teisipäeval Izmiri koduplatsil. Vajaduse korral toimub ka viies mäng Izmiri koduväljakul.

 

scroll to top