Täht oli Meistrite liigas taas tähelepanu keskpunktis, kuid Izmirile neljas kaotus

Robert Täht ja Mustafa Koc. | Foto: CEV

Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas minetas Meistrite liigas lõplikult edasipääsuvõimalused, kaotades eile E-alagrupi neljandas voorus koduväljakul 0:3 (22, 16, 18) Venemaa tippklubile Moskva Dünamole.

25-aastane Täht oli Izmiri efektiivseim mängija, kogudes 14 punkti (+8). Võrulane realiseeris 25 tõstest küll vaid 9 (36%), kuid sai kirja suisa 5 blokipunkti. Kogu ülejäänud Izmiri meeskond suutis punkti vääriliselt blokeerida kaks vastaste rünnakut. Lisaks oli Täht enim kordi aktsioonis servi vastuvõtul, sest venelased pommitasid teda kui meeskonna tulemuslikemat ründajat kõige tihedamini. Täht sai vastuvõtul tööd 29 korral (28%).

Izmiri resultatiivseim oli Adis Lagumdzija 15 punktiga (+6). Moskvalastele tõi Hollandi koondise raudvara Dick Kooy 14 punkti (+11).

E-alagruppi juhib 9 punktiga Itaalia hetke esiklubi Perugia, kes võõrustab täna Prantsusmaa meistrit Toursi.

E-grupp: Perugia 9 p, Moskva Dünamo 9 p, Tours 3 p, Izmir 0 p.

D-alagrupis lähevad täna omavahel vastamisi Renee Teppani ja Timo Tammemaa – Keith Puparti koduklubid, kui kell 19.00 võõrustab Belchatow Maaseiki. Meeskondade esimese omavahelise mängu võitis mäletatavasti Maaseik. Tänase kohtumise live-skoori näeb SIIT. Otsepilti näitab Eurovolley.tv. D-alagrupi liider on 6 punktiga Gdanski Trefl, teine 6 punktiga Belchatow, kolmas 3 punktiga Maaseik ja neljas samuti 3 punktiga Berliini Recycling Volley. Kuna veerandfinaali pääsevad iga alagrupi võitjad ja kolm paremat teise koha omanikku, on Belchatowi ja Maaseiki mängul kulla hind.

Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray peavad CEV Cupi veerandfinaali avamängu täna kell 18.00, kui vastaseks on Aalsti Lindemans. Live-skoori näeb SIIT. Korduskohtumine tomub 14. veebruaril.