fbpx
Close

TalTech toob meeskonda Esna ja Õunpuu!

Janis Sirelpuu ja TalTech. | Foto: volley/TalTech

Tallinna Tehnikaülikooli võrkpalliklubi (TalTech) on meeskonna komplekteerimisega jõudnud lõpusirgele. 

Suviseid täiendusi tuntuse põhjal järjestades tuleb alustada abitreenerist, sest Janis Sirelpuud asub uuel hooajal toetama Eesti koondise pikaaegne libero, viimastel aastatel Saaremaal noortevõrkpalli edendanud Asko Esna (33).

“Janis on istunud treeneritoolil aastaid üksinda. Asko tuleb talle nüüd appi, aitab treeningutel nii nõu kui jõuga. Ma arvan, et ka see on hea, et tuleb keegi kõrvalt, kes vaatab asjadele otsa värske pilguga,” sõnab meeskonna mänedžer Uku Rummi. “Asko osaleb treeningutel nii palju, kui saab, kuna TalTechis hakkab ta käima põhitöö kõrvalt.”

Tuntuim TalTechiga liituv tegevmängija on Andris Õunpuu, kellest pidi saama tänavu Rakvere Võrkpalliklubi peatreener. Lääne-Virumaa klubi loobumise tõttu otsustas 35-aastane universiaal jätkata karjääri aga mängijana. Valikuks osutus klubi, kus saarlane mängis ka hooajal 2009/10. Õunpuud saab kasutada vastavalt vajadusele nii nurga- kui diagonaalründaja kohal.

“Andrise liitumise üle on samuti väga hea meel,” jätkab Rummi. “Noortele poleks kogenumat meest Eestist kõrvale leida võimalik.”

Küsimusele, kas Õunpuule garanteeriti ühes lepinguga ka koht väljakul, vastab Rummi kavalalt muiates: “Koht algkoosseisus tuleb igal mehel ikkagi platsil ise välja võidelda.”

Kolmas äramärkimist vääriv täiendus on 24-aastane temporündaja Joonas Popman, kes mängis sarnaselt Õunpuule lõppenud hooajal Rakveres. Rummi avaldab lootust, et erinevalt paljude kartusele suudab TalTech ka uuel hooajal heal päeval esinelikule konkurentsi pakkuda.

“Püüame meeskonnana edasi minna nii palju, kui suudame. Eesmärk võiks olla ühe üllatuse tegemine. Eks aeg näitab, mis see olla võiks,” ütles Rummi. “Saaremaa on minemas meeskonna komplekteerimisel ulmelist teed, teised panevad rahulikult punti kokku.”

Kaitseväe kohustuste kõrvalt aitavad TalTechi uuel hooajal põhimeestest nurgaründaja Valentin Kordas ning varumeestest nurgaründaja Jan-Markus Üprus ja Rakverest saabunud sidemängija Karlo Remy Kallend. Võimalik, et meeskonda tuuakse veel üks diagonaalründaja, ent ülejäänud võistkond on komplekteeritud.

TalTechi koosseis hooajal 2019/20:

Sidemängijad: Aleksander Eerma ja Karlo Remy Kallend
Nurgaründajad: Valentin Kordas, Jan Markus Üprus, Tamur Viidalepp ja Andris Õunpuu
Diagonaalründajad: Mihkel Nuut, ???
Temporündajad: Joonas Popman, Ragnar Kalde, Jörgen Vanamõisa ja Sten Perillus
Liberod: Chris Karlis Lepp ja Karl Stamm

scroll to top