TalTechi patareid pikalt vastu ei pidanud ja Tartu sammus kindlalt karikavõistluste finaali

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Täna selgus Aadu Luukase nimelise Eesti karikavõistluste teine finalist, kui Tartu Bigbank alistas korduskohtumises TalTechi 3:1(15:25, 25:20, 25:16, 25:13) ja võitis seeria 2:0.

Kuna avamängus vormistas Tartu võõrsil kindla 3:0 (25:23, 25:15, 25:18) võidu, vajas TalTech finaali pääsemiseks esmalt 3:0 või 3:1 võitu ning seejärel edu ka kuldses geimis. Kuigi tänase lahingu esimeses geimis lõi TalTech tugeva serviga kodumeeskonna pahviks ja võitis avavaatuse suisa kümnepunktilise vahega, siis järgnevates geimides tõestasid taaralinna pallurid, millisest puust nad tehtud on. Pärast kahe geimi võitmist, mil finaali pääseja oli kindel, said mõlemal poolel oma võimaluse ka need mehed, kes üldiselt peavad seisma vahetusmeeste alal.

Võitjate resultatiivseimaks osutus Austraalia koondislane Curtis Stockton, kes tõi 12 punkti (+6) ning nautis neljandas geimis auga välja teenitud puhkust. Alex Saaremaa lisas võitjatele 9 punkti (+7) ning näitas kõrget ründeprotsenti (71), realiseerides 7-st tõstest 5 ning sai kirja 4 blokipunkti. Kodumeeskonna vastuvõtt oli 41%, rünnak 47%, lisaks saadi 6 blokipunkti ja löödi 3 serviässa.

TalTechi tulemuslikem oli diagonaalründaja Mihkel Nuut 15 punktiga  (+11). Külaliste vastuvõtuprotsendiks kujunes 53, rünnak oli 39%, lisa tuli 5 bloki ja 7 ässpallingu näol.

Seega karikavõistlustel kohtuvad meeste finaalis Saaremaa ja Tartu Bigbank. Naiste karikavõistlustel on kindlustanud koha finaalis tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank. Nende vastane tuleb paarist TalTech/Tradehouse ja Gerardo’s Toys/Neemeco võitja, kes peavad avakohtumise 12. detsembril ning korduskohtumise 17. detsembril.

Nii meeste kui ka naiste karikavõistluste finaalid peetakse 29. detsembril Saku Suurhallis.

Teksti autor: Getter Rang