fbpx
Close

Tartu Bigbank peab põhiturniiri esikoha lootuste püsimiseks saama jagu Selverist

Kert Toobal ja Tartu Bigbank peavad täna Tallinna Selverist jagu saama, vastasel korral on Saaremaa põhiturniiri võit vaid vormistamise küsimus. | Foto: SK Duo/Riina Vals

Käesoleval nädalal peetakse viimased kaheksa mängu Credit24 Meistriliiga põhiturniiril, selguvad veerandfinaalide paarid ja märtsi keskel toimuva Final Four´i korraldaja.

Liidrikohal läheb viimastele põhiturniiri mängudele vastu Saaremaa Võrkpalliklubi, kel on 22 mänguga kogutud 56 punkti. Järgnevad Tartu Bigbank 52 punktiga (21 mängu), Tallinna Selver 46 punktiga (22 mängu) ja Jekabpilsi Luši 41 punktiga (22 mängu). Pärnu on 36 punktiga viies (23 mängu) ja TalTech Eesti klubidest seitsmes 18 punktiga (22 mängu).

Vaata detailset tabeliseisu.

Veerandfinaalid peetakse märtsi alguses, põhiturniiril üldarvestuses kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad kohtuvad neljas veerandfinaalis järgnevalt: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6. ja 4. vs 5., seejuures teine ja vajadusel kolmas mäng toimub kõrgema asetusega võistkonna kodus. Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniirl peetakse 13.-14. märtsil, finaalturniiri korraldusõiguse saab põhiturniiri võitja. Pärast Credit24 Meistriliiga võitja selgumist peetakse viie Eesti meeskonna osalusel Eesti meistrivõistluste otsustava faasi mängud.

Selle nädala esimene mäng toimub kolmapäeval, mil Bigbank võõrustab Selverit. Ülejäänud kohtumised peetakse laupäeval ja pühapäeval. Põhiturniiri võidu nimel konkureerivad Saaremaa VK ja Bigbank, neist esimene peab sel nädalal kaks mängu, teine kolm. Tartu peab Saaremaa esikoha vääramiseks võitma kõik kolm kohtumist (Selveri, Limbaži, Jekabpilsi Luši) ja lootma ka Saaremaa ebaõnnestumisele (Saaremaa vastasteks on Jelgava Biolars ja Riia Tehnikaülikool). Kui mõlemad võidavad kõik mängud, on punkt rohkem Saaremaal ja finaalturniir toimub Kuressaares.

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis ütles, et kuigi Saaremaad saatis äsja edu Challenge Cupil ja emotsioonid olid kõrgel, tuleb need unustada. “Loomulikult oli see kõva võit ja meeskonnas valitsevad head emotsioonid, aga hetkel tuleb need unustada ja keskenduda viimastele põhiturniiri kohtumistele. Tahame kindlasti kuut punkti saada, sest siis on meie esikoht kindel ja saame finaalturniiri kodus pidada. Tartu tahab kindlasti kõik endast oleneva teha, et ise korraldusõigust saada, seega peame täie tõsidusega neisse mängudesse suhtuma,” rääkis Kalmazidis. “Minu jaoks pole esmatähtis, kus me medalite eest mängime, sest usun meeskonna võimetesse, aga meie klubi ja linna jaoks on finaalturniiri korraldusõiguse saamine väga tähtis ja teen kõik endast oleneva, et seda saada,” lisas ta.

Kõik Eestis toimuvad mängud on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Credit24 Meistrliiga mängud 19.-23. veebruaril:

19.02 kell 19.00 (Tartu Ülikooli spordihoone) Tartu Bigbank – Tallinna Selver, live-skoor

22.02 kell 15.00 (Pärnu spordihoone) Pärnu VK – Tallinna Selver, live-skoor

22.02 kell 17.00 (Kuressaare spordihoone) Saaremaa VK – Jelgava Biolars, live-skoor

22.02 kell 18.00 (Jēkabpils) SK Jēkabpils Lūši – TalTech, live-skoor

22.02 kell 18.00 (Limbaži 3. kool) OC Limbaži/MSĢ – Tartu Bigbank, live-skoor

23.02 kell 15.00 (Kuressaare spordihoone) Saaremaa VK – Riia Tehnikaülikool, live-skoor

23.02 kell 16.00 (Jekabpils) SK Jēkabpils Lūši – Tartu Bigbank, live-skoor

23.02 kell 16.00 (Limbaži 3. kool) OC Limbaži/MSĢ – TalTech, live-skoor
scroll to top