fbpx
Close

Täna peetakse kaks tähtsat Tartu – Tallinn duelli: kes jäävad võitlema põhiturniiri võidu eest?

Kevin Soo Mihkel Varblase vastu rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Meeste Credit24 Meistriliigas võõrustab Tartu Bigbank täna kell 16.00 karikafinaali kordusetenduses Tallinna Selverit, naiste meistriliigas toimub kolm tundi varem aga 2019. aasta karikafinaali kordusmatš ehk Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTech/Tradehouse’i duell. Mõlemad kohtumised peetakse Tartu Ülikooli spordihoones ja on veebis otseülekandena nähtavad.

Bigbank ja Selver kohtusid tänavu esmakordselt juba 26. septembril pealinnas, kui tartlased võtsid Ronald Järve pika serviseeria toel viiendas geimis võidu. Karikafinaalis, kus Selveri algkoosseisus olid lülitunud erinevalt avamängust nii Renee Teppan kui ka Andrus Raadik, sai mälestusväärse 3:1 võidu aga Tallinna meeskond.

Põnevaid küsimusi on seoses tänase mänguga õhus mitmeid. Kas eelmise nädala mängus Pärnuga nii Raadikule kui ka Marx Arule puhkust andnud Selver läheb täna väljakule oma tugevaimas koosseisus? Kas Stefan Kaibald naaseb Bigbankis nurgaründaja positsioonile või tegutseb põlve süsti saanud Rait Rikbergi kõrval teise liberona? Kas Selver surub Tartu uuesti serviga ära? Kes teeb võrreldes karikafinaaliga parema, kes halvema esituse?

Üks on selge: see, kes tänase mängu kaotab, on põhiturniiril esikohakonkurentsist sisuliselt väljas. Tänase mängu võitjalgi pole kerge põhiturniiri esimesena lõpetada, sest selleks on vaja lisaks enda järjestikustele võitudele ka liider Saaremaa komistamist.

Eriliseks teeb seekordse kohtumise ka fakt, et tegu on viimase Eesti klubide omavahelise mänguga põhiturniiril. Uuesti näeb meie meeskondi üksteisega mõõtu võtmas alles veebruaris, mil kätte on jõudnud hooaja tähtsamad mängud.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg: „Peab tunnistama, et Selver on viimase kahe kuu jooksul näidanud muljetavaldavalt head mängu, aga kaotatud karikafinaal lisab meile kindlasti motivatsiooni. Tahame näidata, et suudame nendega vähemalt võrdselt mängida. Mängule lisab kaalu see, et kaotajal kaob põhimõtteliselt lootus põhihooaja võitu püüda, võitjal jääb teoreetiline võimalus Saaremaast mööduda veel alles.“

Selveri peatreener Rainer Vassiljev: „Tabeliseisu vaadates on see väga tähtis mäng. Ja tegemist on igal juhul ühe meie põhikonkurendiga, just selliste mängude pärast me seda kõike ju teemegi.“

Pealtvaatajaid saali ei lubata. Mängust teeb otseülekande Postimees.ee. Täna peetakse Credit24 Meistriliigas veel kaks mängu, kui Riia Tehnikaülikool võõrustab kell 17 TalTechi ja Jekabpilsi Luši kell 18 Pärnut.

Naiste meistriliigas ütleb tabeliseis seda, et TalTech/Tradehouse on kogunud kuue mänguga 15 ja Tartu kolme mänguga 6 punkti. Kohad vastavalt esimene ja teine. Naiskondade esimese omavahelise mängu võitis TalTech 3:0 (12, 19, 18). Täna kell 13 algavat kohtumist näeb otsepildis siit, saali pole publikut lubatud ka selles matšis.

Meeste Credit24 Meistriliiga tabeliseis.

 

scroll to top