fbpx
Close

TÄNA | Saaremaa debüteerib eurosarjas, klubi ootab võitu ja publikurekordit

Saaremaa nurgaründajad Eddie Rivera ja Rauno Tamme. | Foto: Saaremaa VK

Eesti klubidest avab täna eurohooaja Saaremaa Võrkpalliklubi, kui CEV Challenge Cupi kvalifikatsioonis minnakse klubi ajaloo esimeses euromängus kodusaalis vastamisi Taani meistri Gentoftega. Mäng Kuressaare spordihoones algab kell 19.00 ja otsepilti näeb Kanal12 ja Postimehe vahendusel.

Kui Saaremaa VK pole varem eurosarjas osalenud, siis Gentofte mängis ka eelmisel aastal sama sarja ning jõudis läbi kvalifikatsiooni esimesse ringi, kus kaotati hilisemale võitjale Ravennale. Aasta varem tehti kaasa Meistrite liiga eelringis, sealt väljalangemise järel jätkati taas Challenge Cupil, kus mängiti ka aastatel 2016 ja 2013. Ka varem on pika ajalooga klubi erinevates eurosarjades osalenud, esimest korda CEV Cupil juba aastal 1995, vahendab volley.ee.

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali ütles, et meeskond on loodetavasti ajalooliseks kohtumiseks valmis. “Nendeks mängudeks me need paar kuud vaeva oleme näinud, kas sellest piisab, näitab juba tulevik. Eelkõige peame enda asjadele keskenduma, järele ei saa kuskilt anda, siis on võimalused eduks olemas. Murdepunkte peame suutma vältida,” rääkis juhendaja Saaremaa valmisolekust. Gentoftet iseloomustas Tali järgmiselt: “Klassikalise stiiliga meeskond, kellel on head nurgaründajad, kiired tempomehed, klassikaline diagonaalründaja, kaks erineva käekirjaga sidemängijat. Harrastavad kiiret mängu ja teevad üldiselt vähe vigu. Tehniliselt hea võistkond.”

Saaremaa klubi tegevjuht Hannes Sepp loodab mängul näha 1000-pealist toetajaskonda. Kui kevadine Balti liiga finaalturniir kõrvale jätta, on meeskonna ühe kodumängu publikurekord hetkel 800. “Väga loodan, et tuleb täismaja, see on meie kogukonna jaoks eriline sündmus. Saaremaa inimesed on kohtumise toimumisega hästi kursis ja ma loodan, et meeskond suudab sellest paarist edasi saada,” sõnas Sepp eile. “Euromängu nõuded on võrreldes Credit24 Meistriliigaga rangemad ja sellega seoses on ka päris palju paberimajandust olnud. Samas, kui esimest korda see protseduur läbi teha, on edaspidi juba kergem. Hetkel oleme kõigega joonel, vastasmeeskond liigub läbi Riia siiapoole, saal on täna (eile – toim.) kella 17ks valmis ja meeskond samuti.” Seejuures sõidab oma meeskonda 13. novembril toimuvale välismängule toetama ka kümmekond fänni. “See on äärmiselt positiivne, et meie fännid selle mitte just kõige odavama tee ette võtavad ja meiega kaasa tulevad. Välismängudel on omade tugi eriti tähtis,” lisas Sepp.

Postimehe otsepilti näeb SIIT, live-skoori saab jälgida SIIT.

Eestlasi mängib eurosarjades taas ohtralt

Otse põhiturniirilt alustab euroteekonda Pärnu Võrkpalliklubi, kes kohtub avaringi esimeses mängus 28. novembril Pärnus Itaalia klubiga Verona Volley Monza.

Lisaks osaleb CEV Challenge Cupil Soome klubi Savo Volley, kelle üheks liidriks on Andrus Raadik. Savo vastaseks kvalifikatsioonis on BK Tromsö Norrast ja avamäng peetakse 7. novembril kell 18.30 Kuopios.

Challenge Cupi põhiturniirilt alustab ka Karli Alliku koduklubi Bukaresti Steaua, kelle esimene vastane selgub kvalifikatsiooniga.

Naistest teeb Challenge Cupil kaasa Soome meistriliigas suurepärases hoos olev Nette Peit, kelle koduklubi LP Kangasala ootab oma avaringi vastast samuti kvalifikatsioonist.

Aste kõrgemal ehk CEV Cupil osalevad Martti Juhkami, Markkus Keel, Oliver Venno. Martti Juhkami tööandja Tourcoing kohtub avaringis Hispaania klubi Terueliga, esimene mäng toimub 27. novembril.

Oliver Venno tööandja Istanbuli Galatasaray esimeseks vastaseks on 28. novembril peetavas avakohtumises Zagrebi Mladost.

Markkus Keel ja Bleiburgi Posojilnica Aich/Dob langesid Meistrite liigas konkurentsist ja jätkavad samuti CEV Cupil, minnes vastamisi Dukla Libereciga. Avamäng toimub 29. novembril.

Naiste CEV Cupil mängib Kertu Laagi tööandja Salo LP Viesti, kohtudes esmalt Beverini Asterixiga.

Euroopa klubivõrkpalli kõige kõrgemal tasemel ehk Meistrite liigas mängib sel hooajal viis eestlast. Renee Teppan ja Belchatowi Skra loositi Meistrite liiga D-alagruppi koos Timo TammemaaAndri Aganitsa ja Keith Puparti koduklubi Maaseiki Greenyardiga. Robert Täht (Izmiri Arkas) kuulub E-alagruppi. Alagrupimägudega tehakse algust 20. novembril.

scroll to top