Tartu ja Saare naiste esimese lahingu võit jäi mandrile

Tartu Ülikool Bigbanki naiskond. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Naiste Eesti meistrivõistlustel peeti eile sarnaselt laupäevale kaks kohtumist. Kolm punkti kirjutasid tabelisse eelmise hooaja kaks paremat ehk Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse.

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank rõõmustas alanud hooajaks Andrei Ojametsa asemel peatreeneriks asunud Kristjan Kaisi, kelle esimeses ametlikus mängus võtsid kodupubliku ees mänginud tartlannad 3:0 (21, 27, 21) võidu Saaremaa üle. Koguni 39 tõstet saanud Ingrid Kiisk realiseeris neist 18 (46%) ning tõi kaks punkti blokis ja kaks pallingul, näidates seejuures mängu parimat kasutegurit +13. Renate Pikk aitas võitjaid 11 ning Kertti Külm ja Ingris Suvi 9 punktiga. Saaremaa resultatiivseimaks osutus 8 punkti toonud ameeriklanna, liiga ainus leegionär Hailie Rivera. Tartlannad saavad rahule jääda blokiga, mille abil teeniti 11 punkti, ja rünnakuga, mille efektiivsuseks kujunes 40%. Ainsaks tõrvatilgaks meepotis olid servieksimused, mida kogunes iga geimi kohta keskmiselt 5,3 ehk kokku 16. Samas löödi ka 9 ässa. Saaremaa naiskonna näitajad olid tagasihoidlikumad: rünnak 22%, blokipunkte 7 ja serviässasid 6.

Ka teine eilne mäng kestis kolm geimi, kuid erinevalt Tartus peetud kohtumisest linnarivaalide Tallinna Ülikooli ja TalTech/Tradehouse’i vahel õigeks mänguks ei läinudki. Avageimi 25:12 ja teise 26:24 tulemusega võitnud TalTech/Tradehouse jäi kolmandas peale koguni 25:7. Maria Säästla panustas võitu 12 ja Sylvia Tammerik 9 punkti, Eva Liisa Kuivonen vastas Tallinna Ülikooli ridades 16 punktiga.

Päev varem ehk laupäeval võitis TalTech kodus 3:0 Kohila/E-Service’it ja Saaremaa võõrsil 3:2 Võru/Familat.

Naiste Eesti meistrivõistlustel pannakse pall taaskord mängu mõne nädala pärast, järgmisel nädalavahetusel saab alguse naiste Balti liiga.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.