Tartu mängis maha 24:19 edu ja kaotas kaks esimest lahingut, ent võitis sõja ja möödus tabelis Saaremaast

Curtis Stockton Tallinna Selveri vastu rünnakul. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tänases ainsas Credit24 Meistriliiga mängus tuli Tartu Bigbank võõrsil Tallinna Selveri vastu välja suurest kaotusseisust ja teenis 3:2 (26:28, 17:25, 25:17, 25:22, 15:5) võidu, tõustes tabelis esikohale.

Õigupoolest tulid esmalt suurest kaotusseisust välja Selveri mängijad, kes päästsid avageimis Renet Vankeri serviseeria toel 19:24 seisult viis geimpalli ja võitsid lõpuks ise esimese vaatuse. Esimese geimi lõpus toimunud lainetusena oli Selver teises geimis juba kindlalt parem, ent seejärel võttis Tartu end kokku ja suutis kohtumisse muutuse tuua. Otsustav ehk viies geim juba Andrei Ojametsa hoolealustele seisuga 15:5.

Väga ühtlaselt tegutsenud Tartu meeskonna resultatiivsematena tõid Curtis Stockton ja Albert Hurt kumbki 17 punkti (efektiivsus vastavalt +1 ja +7), 15 punkti (+3) panustas Märt Tammearu ning 12 silma jäi kahe tempomehe Kevin Soo ja Alex Saaremaa arvele (efektiivsus vastavalt +8 ja +7). Tartu vastuvõtt oli 51%, rünnak 45%, blokiga saadi 14 punkti (4 blokki said kirja nii Kert Toobal kui Stockton) ja servil löödi 8 ässa (eksiti 19 pallingul). Tartu mängis taas vigastusest taastuva Mihkel Tanilata.

Selveri edukaim oli 24 punktiga (+10) Matej Šmidl, 14 punkti (+5) panustas Oliver Orav ja 10 punkti (+2) Denis Losnikov. Selveri meeskonna vastuvõtt oli 43%, rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokist saadi 10 ja serviga 4 punkti (15 viga). Selver tegutses vigastatud Reimo Rannari ja haigeks jäänud Karli Allikuta.

Bigbank kerkis taas liigas esimeseks, möödudes punktiga Saaremaa Võrkpalliklubist. Tartu meeskonnal on 13 mänguga kogutud 31 punkti, Saaremaal aga 12 mänguga 30 punkti. Jekabpilsil on kolmandana 26 punkti. Selver jätkab neljandal tabelireal 22 punktiga.

Bigbank kohtub juba homme ehk laupäeval kell 17.00 kodus lähikonkurendi Jekabpilsi Lušiga. Jekabpilsist said Andrei Ojametsa hoolealused viimati jagu tulemusega 3:2. Kolmanda Eesti klubina on sel nädalal võistlustules TalTech, kes võõrustab pühapäeval kell 19.00 samuti Jekabpilsi meeskonda. Viimati kohtuti omavahel novembris ja 3:0 võidu võttis Jekabpils.