fbpx
Close

Tugevasse välisklubisse mängima pääseda ihkava Maari jaoks on Pärnu eurosarja-edu äärmiselt oluline

Silver Maar (nr 2) eilses mängus aktsioonis. | Foto: CEV

Pärnu Võrkpalliklubi libero Silver Maar loodab väga CEV Challenge Cupil 16 parema hulka pääseda, sest sel juhul saab Eesti klubi end proovile panna Euroopa tippmeeskonna Milanoga.

Avo Keele hoolealused võtsid eile Horvaatia klubi Kaštela üle kodus 3:1 (25:18, 17:25, 25:10, 25:23) võidu ja lähevad nädala pärast toimuvale kordusmängule vastu eduseisus.

“Pigem oli see tulemus tõesti üllatus, kui vaadata meie selle hooaja varasemaid mänge,” tunnistas Maar. “Ei uskunud, et võidame, vähemalt nii kindlalt mitte. See oli meie hooaja parim mäng võistkondlikult, igaüks mängis oma koha välja. Varem on alati üksikud mehed hästi tegutsenud, aga seekord tegime hea esituse tiimina. Ka riietusruumis oli pärast mängu tavapärasest rohkem rõõmu.”

Mis Pärnule edu tõi? “Ma ei oskagi öelda, mis täpselt, aga kolmandas geimis lammutas näiteks (Andrei) Gvozdev blokis. Võib-olla vastaste diagonaal (Ivan Matokovic) jäi seekord lahjaks. Kui teiste rünnakuprotsent oli 50 juures, siis temal 36. Ma arvan, et kodumängus on ta ehk parem. Avo rõhutas mängu eel ja ajal, et kõik oleksid emotsionaalsed liidrid. Meil on pigem ikka sedasi olnud, et kui jääme kaotusseisu, siis kõigil on mast maas. Mänguliselt oli põhiline sõnum see, et peame horvaate hüppelt serviga suruma. Vastase hüppelt servi vastuvõtt oli eeltööle tuginedes kehva.”

20-aastane Maar polnud eile Pärnu põhimeestest sugugi noorim, sest Taavet Leppiku kõrval tegutses teise nurgaründajana 18-aastane Tony Tammiksaar. Rakverelane kogus õhtu jooksul 9 punkti (0).

“Hea oli see, et ta ei hakanud väristama,” kiitis Maar rakverelast. “Üleüldse see, et Tony esimest aastat meeste klassis mängib… Ma poleks uskunud, et ta nii vabalt suudab mängida. Temas ei paista pingeid olevat. Eks muidugi näiteks vastuvõtul on temaga ikkagi veel raskem kui Taavetiga, kuna Taavetiga oleme nii palju kokku mänginud ja tunnetame hästi, kus kumbki vastuvõtul asub. Aga rünnakul oli Tony tubli. Oma koha mängis ta ilusti välja.”

Taavet Leppiku rolli Pärnu meeskonna edus on keeruline üle hinnata, seda teab ka Maar. “Jah, Taavetil on kõige suurem roll meeskonnas, sest ta on universaalne võrkpallur. Vastuvõtt, rünnak, kaitse – kõik on head. Tema poolt reeglina väga kehva mängu ei tule. Muidugi võiks ta välismaale veel mängima minna, kui hea pakkumine peaks tulema. Aga eks tal tuleb tervisega kõvasti vaeva näha. Meie meeskonnas on tal nii suur koormus – ta saab vahel 40 tõstet mängus… Ja kuna ta hüppab ka kõrgele, siis ongi keeruline (kogu aeg terve olla).”

Inglasest “konkurendi” Robert Poole’i lahkumine pole diagonaalründajat Kristaps Platacsit Maari hinnangul mõjutanud, vähemalt välja lätlane seda ei näita. Eilses mängus kerkis Platacs võitjate resultatiivseimaks, kogudes kõrge rünnakuefektiivsuse juures koguni 22 punkti (+19).

“Eks Kristapsil on vaja veel stabiilsust leida. Mõni mäng tuleb tal väga hästi välja, aga teinekord laguneb ära. Kas ta kevadel nüüd just päris sama hea võiks olla nagu Chizoba eelmise hooaja lõpus, ei tea, aga usun, et vähemalt Tartule ja Saaremaale võiksime paremini vastu saada küll kui viimastel kuudel,” arvas Maar, kes tunneb, et on tänu koondise suvistele mahutreeningutele võhma oluliselt juurde saanud.

Juhul kui Pärnu pääseb avaringist edasi, ootaks neid 16 parema seas suure tõenäosusega juba Itaalia tippklubi Milano, kes saanud tänavu teiste hulgas jagu ka Robert Tähe koduklubist Perugiast. Itaalia liigas paikneb Milano praegu viiendal kohal.

“Jah, eks Challenge Cup on tähtis ka seepärast, et tekib võimalus välismaal silma paista. Seal peab kindlasti endast maksimumi andma. Kui uue hooaja eel välismaalt hea pakkumine tuleks, siis võtaksin selle vastu,” ütles Maar, kes teab siiski, et liberodel on märksa keerulisem võõrsile pääseda kui ründajatel. “Peaksin järgmise aasta septembris kaheks-kolmeks kuuks ka kaitseväkke minema, aga hea pakkumise korral peaks saama seda (Gheorghe) Cretu sõnul edasi lükata. Praegu pole mul otseselt agenti, olen välismaale siirdumise teemat arutanud Cretuga, kes ise suhtleb Nisse Huttuneniga. Eks tuleks seda teemat uurima hakata. Kui välismaale minna, siis ikkagi Eestist tugevamasse liigasse. Kasvõi mõnda heasse võistkonda teiseks liberoks, sest ka tugevad trennid arendavad,” lisas Maar lõpetuseks.

Sel nädalavahetusel Pärnul Credit24 Meistriliigas mänge pole, mis tähendab, et võistkond saab täielikult keskenduda eurosarja korduskohtumiseks.

Loe ka: Platacs ja Leppik vedasid Pärnu eurosarjas väärt võiduni!
Loe ka: Alari Saar: kui tahad mujale mängima pääseda, siis on sellised matšid väga-väga olulised

scroll to top