TÜ/Bigbank kaotas Võrus punkti, kuid võitis mängu

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Võru Spordikeskusse kogunenud publik sai eile näha haaravat lahingut, kui naiste Eesti meistrivõistlustel kohtusid Famila/Võru Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank. Võitja selgitamiseks läks vaja maksimaalset viit geimi, vahendab volley.ee.

Kodupubliku rõõmuks asus Võru naiskond vastasseisu kolmanda geimi lõpuks 2:1 juhtima, kuid seejärel esines kindlamalt mitme põhimängijata Võrru sõitnud Tartu naiskond, kes võttis raske 3:2 (-24, 17, -23, 13, 14) võidu. Kadi Kalm tõi võitjatele 18, Kerttu Lääne 15, Katariina Vengerfeldt 12 ja Annabel Huik 10 punkti. Võõrustajate ridades lõpetasid Margot Saharov ja kuus serviässa löönud Liis Kranich kohtumise 15, Laura Kaur 13, Haide Haring 12 ja Salme Adeele Hollas 10 punktiga.

Kui rünnakul ja servi vastuvõtul olid mõlemad võistkonnad sisuliselt võrdsed, siis suur erinevus tekkis blokis, kus Tartu esindus kogus 14 ja Võru naiskond vaid 2 punkti. Serviässasid märgiti mõlemale naiskonnale 12, kuid eksimusi kogunes koduvõistkonnale seejuures koguni 20, külalistele poole vähem ehk 10.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ja turniiritabel SIIN.