fbpx
Close

Video | Aktiivne isa ja rünnakul tehtud muudatus lennutasid üleplatsimehe Saare poolfinaali

Kevin Saar (vasakul) ja Luzern Volley. | Foto: klubi koduleht

Esimest hooaega välismaal mängiv Kevin Saar on tüürinud oma koduklubi Luzerni Volley Šveitsi kõrgliigas poolfinaali.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalis alistas Luzern kaks – üks Genfi. Otsustav ehk kolmas mäng võideti seejuures koduväljakul 3:0 (21, 23, 25). Luzerni kapten Saar parandas võrreldes kahe esimese mänguga oluliselt oma esitust ja kogus üleplatsimehena 19 punkti (+13). 24 tõstest lõi saarlane maha suisa 17.

“Klubi president ütles, et näitasime selle mänguga oma parimat võrkpalli. Ta mainis, et võtsin ilusti meeskonna juhtimise enda peale ja näitasin, kuidas üks kapten peaks väljakul tegutsema. Jäin ka ise oma mänguga rahule. Tegin võrreldes kahe eelneva mänguga rünnakul muudatuse. Nimelt hakkas sidemängija tõstma mulle veidi aeglasemaid ja kõrgemaid palle, sest teisel pool võrku oli suhteliselt lühike blokk 195-sentimeetriste mängijatega. See muudatus tõi kõvasti tulu, rünnakuprotsent kasvas kahekordseks,” ütles Saar kolmapäevasele mängule tagasi vaadates.

“Teadsime, et tuleb põnev seeria, sest vastamisi olid põhiturniiri neljas ja viies klubi. Otsustava mängu võit oli Luzerni klubi jaoks omamoodi sensatsioon, pealtvaatajad juubeldasid sedasi, nagu oleksime juba tiitli võitnud. Võit oli klubile tõesti tähtis, sest üks meie sponsoreid teatas vahetult enne seeriat, et ei jätka uuel hooajal toetamist. Nüüd on vaja uued toetajad leida ja selleks oli poolfinaali pääsemine võtmetähtsusega.”

Luzerni veerandfinaalmängudeks olid Šveitsi reisinud ka Saare isa ja ema.

“Mulle tulid viieks päevaks külla isa ja ema. Isa ütles, et siinsed poolehoidjad on veel vaiksemad kui Eestis. Pärast mängu kuulsin mitmelt inimeselt, et Luzern on saanud endale juurde ühe tõelise fänni, kes tõuseb ilusate punktide järel püsti ja elab kõvahäälselt kaasa. Isa eeskujul hakkasid elavnema ka paljud teised saalis viibinud inimesed, kes reeglina on rahulikud. Lõpuks tekkiski saalis mõnus atmosfäär,” muigas nurgaründaja.

Poolfinaalis kohtub Luzern põhiturniiri võitja Amriswiliga, kes on paaris suurfavoriit.

“Põhiturniiril kaotasid nad vaid kaks mängu, ühe neist meile. Finaali pääsemiseks on vaja kahte võitu,” lisas 24-aastane Saar.

Olenemata sellest, kas Luzern pääseb finaali või mitte, peaks ta Eestisse naasma 25. aprilliks. Maikuud loodab Saar alustada juba Eesti koondisega koos treenides.

Saare tipphetked otsustavas veerandfinaalmängus:

scroll to top