fbpx
Close

Video | Debüüdil säranud Tammearu raskest valikust: seda otsust on veel aega teha

Märt Tammearu. | Foto: ekraanitõmmis

Eesti koondise värske debütant Märt Tammearu on tahetud mees nii saalis kui rannas. 18-aastane pärnakas pole lõpliku valiku osas veel otsust langetanud, sest naudib mõlema alaga tegelemist.

Möödunud suvel esines Tammearu koos Timo Lõhmusega edukalt rannavolle juunioride EM-il, kuid esimene aasta meeste saalivõrkpalli A-koondises on jätnud volle tänavu vähemalt esialgu tagaplaanile.

“Eks näeb, kuidas suvi kulgeb,” vastas Tammearu küsimusele, kas ja millal ta rannas võiks tänavu mängima hakata. “Pikemas plaanis pole ma midagi veel otsustanud. Mulle meeldib väga nii saalis kui rannas mängida. Aega on veel seda otsust teha.”

Märt Tammearu kuulub omaealiste Euroopa tippu ka rannavõrkpallis. | Foto: CEV

Eesti koondise eest tegi Tammearu debüüdi neljapäeval peetud mitteametlikus mängus Slovakkia vastu, kus ta realiseeris üllatuslikult 12 tõstest suisa 8 (75%) ja kogus üleplatsimehena 13 punkti (+8).

“Esimene mäng tuli päris hästi välja. Kas see just üllatus oli, aga hea meel küll, sest andis enesekindlust ja võttis pingeid maha,” ütles Tammearu, kes tegutses nimetatud mängus diagonaalründajana.

“Tartus proovisin samuti diagonaalis mängimist mingil määral. Tunnen end seal päris mugavalt. Mida rohkem harjutan, seda paremaks läheb. Meeldib küll. Raske öelda, millisel positsioonil tulevikus mängin. Servi vastuvõtt on nurgaründajana hetkel mu suurim nõrkus. Samas ma ei jäta kindlasti nurgaründaja positsiooni veel maha,” lisas Tammearu.

Eesti ja Slovakkia kohtuvad Rakveres viimast korda täna. Võrkpall24.ee otseülekanne algab kell 16.50 stuudioga.

Vaata ja kuula kogu intervjuud videost!

scroll to top