fbpx
Close

Wohlfahrtstatter andis tormihoiatuse, aga kas Benfica põhimehed võivad täna tartlastele minna vastu väsinuna?

Marc Honore (nr 9) jääb suure tõenäosusega ka tänasest mängust eemale, ent ülejäänud Benfica mehed on rivis. | Foto: Riina Vals/CEV

Lissaboni Benfica pidas kolm päeva enne tänast Meistrite liiga korduskohtumist tartlastega hooaja esimese mängu Portugali liigas, teenides kodus raske 3:2 (14:25, 27:25, 25:23, 21:25, 15:12) võidu Robert Viiberi endise koduklubi Bastardo üle.

Portugalis oli tegu oodatud duelliga, sest vastamisi läksid möödunud hooaja finalistid. Võidule vedas tiitlikaitsja seejuures üllatuslikult austerlasest temporündaja Peter Wohlfahrtstatter, kes realiseeris viiendas geimis kõik neli tõstet ja kerkis seeläbi ka meeskonna resultatiivseimaks 18 punktiga (+13, rünnak 83%). Ühtlasi andis Wohlfahrtstatteri mängimine meile teadmise, et eelmisel nädalal Tartu Bigbanki vastu küll algkoosseisu nimetatud, ent juba enne kohtumise algust reievigastuse tõttu matšist ikkagi eemale jäänud keskblokeerija on tagasi rivis. Küll aga jäi pühapäevasest mängust eemale teine temporündaja Marc Honore, kes vigastas tartlaste vastu kätt ega saa veel niipea ilmselt mängida.

Benfica peatreener Marcel Matz mängitas avavoorus oma parimat koosseisu. Wohlfahrtstatteri kõrval oli paremuselt teine skooritegija samuti temporündaja Flavio Soares 15 punktiga (+12). Küllaltki tagasihoidlikult esinesid aga peamised rünnakujõud ehk diagonaal- ja nurgaründajad: Andre Aleixo kogus 11 (-5), Andre Lopes 10 (+8) ja Hugo Gaspar 10 punkti (0). Trio realiseeris 72 tõstest vaid 29, blokke koguti kolme peale üks ja serviässasid samuti üks. Olgu märgitud ka Bastardo resultatiivseim, kelleks kujunes kolumbialane Willian Narvaez 28 punktiga (+19).

Mida nädalavahetusel peetud mäng seoses tänase Benfica ja Tartu Bigbanki kordusduelliga näitas? Ühtpidi seda, et portugallasedki on inimesed oma tugevuste ja nõrkuste, heade ja halbade päevadega, ent teisalt ka seda, et otsustavatel hetkedel suudeti taas paremus maksma panna. Iseküsimus on aga see, kas pühapäevane viiegeimiline lahing võiks võõrustajate soliidses eas põhitegijatel täna ehk veel jalgades olla.

Tänane Meistrite liiga eelringi teine matš algab Eesti aja järgi kell 22.00, kohtumist näeb eesti- ja venekeelsena ETV+’s ja ERR-i spordiportaalis. Tartlased vajavad edasipääsuks esmalt 3:0 või 3:1 võitu ning seejärel edu ka kuldses geimis.

scroll to top