fbpx
Close

Unistus elab: Hurt ja Tartu Bigbank asuvad Portugalis sinilindu püüdma!

Albert Hurt lahendas avamängus Benfica vastu rünnakuid hästi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki võrkpalliklubi ootab täna õhtul Meistrite liiga eelringis ees kordusmatš Portugali esimeeskonna Lissaboni Benficaga. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 22.00, mängu näeb otsepildis ERR+’is ja ERR-i spordiportaalis.

Nädala eest peetud avakohtumise kaotas Tartu heast algusest hoolimata 1:3 (24:26, 25:22, 18:25, 16:25). Kahe meeskonna osas tuli suurim vahe sisse vahetusmängijate kvaliteedi ning rahu säilitamise ja kaitsemängu osas. Tartlaste kasuks võiks avamängu põhjal rääkida aga see, et Eesti meeskonna põhikoosseisul on vastastest rohkem pikkust ja võimsust. Tasub endile meelde tuletada, et teist sellist nurgaründajate duot nagu meil, kus vägesid veavad senise Meistrite liiga turniiri suurim punktikütt, andekas Albert Hurt ja mullu Meistrite liiga põhiturniiril imelisi esitusi teinud Martti Juhkami, teistel eelringides osalevatel klubidel vastu panna vist polegi.

Samuti pole välistatud, et peagi 40ndatesse eluaastatesse jõudvad Benfica põhimehed Andre Lopes ja Hugo Gaspar võivad olla pühapäevasest Portugali liiga 3:2 võidumängust Bastardo üle veel omajagu väsinud. Alar Rikbergi hoolealused said kogu vahepealse aja aga puhata ja treenida.

Bigbanki algkoosseisu osas on taas kaks küsimust. Kes alustavad sidemängijatest, Ronald Järv või Aleksander Eerma, ning millised kaks mängijat osutuvad valituks temporündajate triost Alex Saaremaa, Mart Naaber ja Kevin Soo. Nagu peatreener Rikberg eelmise nädala “Kuldse geimi” saates ütles, teeb ta põhikoosseisu valimisel otsuse paljuski viimaste treeningute põhjal.

Kindlaid puudujaid on mõlemal klubil üks: Bigbankil sidemängija Kert Toobal ja Benfical avamängus kätt vigastanud temporündaja Marc Honore. Tartlaste ridades võib täna esmakordselt ametlikus mängus väljakule joosta nurgaründaja Taavet Leppik, keda kasutatakse esialgu ilmselt siiski vaid vajaduse korral tagaliini-vahetusena.

Üks on aga selge: tartlased peavad tänase mängu võitma 3:0 või 3:1 ja olema vastasest paremad ka kuldses geimis. Vastasel juhul on meie jaoks Meistrite liiga hooaeg läbi. Paari võitja kohtub teises ehk eelviimases eelringis Sastamala VaLePa või Apeldoorniga, kaotaja pudeneb aga CEV Cupi, kus tulevad vastu Venemaa superklubi Kaasani Zeniit ja kuulus diagonaalründaja Maksim Mihhailov.

Lissaboni Benfica võimalik algkoosseis: sidemängija Tiago Violas, nurgaründajad Andre Aleixo ja Andre Lopes, temporündajad Peter Wohlfahrtstatter ja Flavio Soares, diagonaalründaja Hugo Gaspar, libero Ivo Casas.

Tartu Bigbanki võimalik algkoosseis: sidemängija Aleksander Eerma, nurgaründajad Albert Hurt ja Martti Juhkami, temporündajad Alex Saaremaa ja Kevin Soo, diagonaalründaja Valentin Kordas, libero Rait Rikberg.

scroll to top