fbpx
Close

Eesti B-koondise liider lahkub olude sunnil Saaremaalt – uus klubigi lõpuks leitud

Markus Uuskari (nr 6) mängis möödunud suvel Eesti B-koondises koos Karli Alliku, Albert Hurda ja Mart Naabriga. | Foto: volley.ee

Eesti B- ja noortekoondise üks liidreid, 21-aastane Markus Uuskari siirdus juuni lõpus Tartu Bigbankist Saaremaa ridadesse, kuid on tänaseks sunnitud uue koduklubiga juba hüvasti jätma. Hiidlasest saab nüüd hoopis Rakvere mängija.

Põhjus, mis taoliste sündmustekeerise tekitas, seisneb kaitseväes. Hiiumaalt pärit mängumees täitis sarnaselt teise Rakvere mängija, libero Alari Saarega õigeks ajaks avalduse, et kandideerida spordiroodu, ent kaitsevägi ei valinud tänavu nimetatud seltskonda ainsatki võrkpallurit. Nii tulebki suvel riiki teenima asunud Uuskaril ja Saarel olla kaitseväes täispikk aeg ehk kahe ja poole kuu asemel 11 kuud. Et mõlemad mehed läbivad ajateenistuse Tallinnas asuvas sidepataljonis, oli ainus võimalus edasi mängimiseks pealinnas treeninguid jätkata.

Uuskari vastu tundsid pärast olukorra selginemist huvi kaks Tallinnas harjutavat meeskonda – Tallinna Selver ja Rakvere. Liisk langes lõpuks Rakverele, kelle juures oli Uuskari tegelikult juba mõnda aega Saaremaa ja Lääne-Virumaa klubi koostööl end vormis hoidnud. Saar mängis Rakveres juba mullu ning tema klubi vahetama ei pidanud.

“Ma arvan, et Markuse näol on tegu meie jaoks väga tähtsa täiendusega,” sõnas Rakvere klubi president Raigo Pärs Võrkpall24.ee’le. “Arvestades seda, et Andris Õunpuu ei pruugi tervet hooaega vastu pidada ning Tanel Uusküla käis operatsioonil ja täna pole veel sugugi kindel, kas ja kui kiiresti ta taastub, on Markusest saamas põhikoosseisu mängija. Temaga saame rünnakujõudu kõvasti juurde. Ka serv on tal hea. Võib-olla vastuvõtt jätab veidi veel soovida, aga mulle tundub, et meil pole ka siin probleemi. Vastuvõtu peal on väljakul kaks väga head mängijat – Alari Saar ja Denis Losnikov -, kes katavad suure osa väljakust ära.”

Uuskari ja Saar saavad õhtustel treeningutel osaleda sisuliselt igapäevaselt, samuti peaks nad pääsema enamikel nädalavahetustel meeskonna mängudele. Credit24 Balti liiga uue hooaja alguseni on jäänud veidi üle kahe nädala.

Markus Uuskari. | Foto: volley.ee
scroll to top