fbpx
Close

Ingris Suvi: saaks vaid kogu aeg selline publiku ees mängida!

Ingris Suvi ründamas TalTech/Tardehouse bloki vastu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna peeti Tallinnas Saku suurhallis Eesti naiste karikavõistluste esikohamatš, kus TÜ/Bigbank alistus neljas geimis 1:3 (12:25, 25:23, 24:26, 20:25) TalTech/Tradehouse’le.

Kaotajate üks resultatiivsemaid oli 14 punkti (+2) toonud Ingris Suvi, kes rääkis Võrkpall24’le antud usutluses, et puudu tuli julgusest ja liialt palju tehti omavigu.

“Ma arvan, et me eksisime ise liiga palju. Samuti tundus, et kohati jäi julgusest puudu. Pärast avageimi suurt kaotust leppisime kokku, et hakkame rohkem riskima ja ei jää vigu põdema. Meie mängupilt paranes tänu sellele kõvasti. Geimilõppudes jäi lihtsalt otsustavusest puudu,” vaagis tartlanna.

Tänane kohtumine kulges mõlema naiskonna poolt üles-alla ja ühtegi algusest lõpuni tasavägist geimi Saku suurhalli kogunenud rahvamass ei näinudki.

“Ma ei oska öelda, miks naiste mäng nõnda kõigub. Meie siin Tartu klubis võtame ehk liiga tundlikult seda asja. Jääme vigu põdema, aga see on iga inimeses endas kinni. Sportlikku mentaliteeti on vaja veel kasvatada.”

“Ega me ausalt öeldes tänaseks finaaliks teistmoodi ettevalmistust ei teinud, läksime kohtumisele peale nagu igas teises mängus.”

Publiku kohta jagus diagonaalründajal ainult kiidusõnu, kuid enda esitust kommenteerides oli ta väga kriitiline.

“Atmosfäär oli tõesti super! Saaks vaid kogu aeg sellise publiku ees mängida. See kohtumine jääb tänu mõnusale atmosfäärile pikaks ajaks meelde. Eks väike närv oli ikka sees, aga see on normaalne. Väike surin on alati tore, kuigi täna lasime kohati närvilisusel endast võitu saada. Mida mäng edasi, seda paremini tegutsesime, kuid paraku võitu võtta ei suutnud.”

“Minu mäng kõikus tugevalt. Esimene geim oli minu poolt täiesti kohutav ja üldiselt oli ka stabiilsus täiesti null. Pärast avageimi rääkisin tüdrukutega ja see aitas mind kõvasti. Mängisin julgemalt ja enesekindlus tuli tagasi,” rääkis 189-sentimeetrine piiga.

Kuigi taaralinnaklubi läks kohtumisele vastu tiitlikaitsjana, asetati üldsuse poolt favoriidikoorem pealinlaste õlule.

“Ütleme nii, et oli selline nii ja naa olukord. Tulime sellele mängule küll tiitlikaitsjatena, kuid samas meil polnud midagi kaotada. Tuli lihtsalt julgelt peale minna, kuid paraku jäime sellega natukene hiljaks. Tuleb tõdeda, et väike favoriidistaatus TalTechil tõesti oli. Tänane kaotus andis lisamotivatsiooni kevadiseks Eesti meistrivõistlusteks,” lausus Suvi lõpetuseks.

 

scroll to top