Tartu Bigbank tuli välja suurest kaotusseisust ja krooniti 11-aastase pausi järel Eesti karikavõitjaks!

Meeste karikafinaal Saku suurhallis. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti karikavõitjaks krooniti 11-aastase pausi järel Tartu Bigbank, kes alistas Saku suurhallis 1500 pealtvaataja ees peetud finaalis 0:2 kaotusseisust 3:2 (-23, -17, 21, 24, 19) Saaremaa Võrkpalliklubi.

Mängu murdemomendiks võib pidada neljanda geimi lõppu, kus Tartu päästis 23:24 seisul matšpalli. 24:24 viigiseisu järel lõi Kert Toobali kaks head servi ning nendele järgnesid vastavalt Alex Saaremaa ja Curtis Stocktoni ühe-mehe-blokid, mis viisid mängu viiendasse geimi. Ka viimases geimis aitasid tartlased võidule paljuski just edukad blokid, kuigi otsustavatel hetkedel lahendasid rünnakud edukalt Curtis Stockton, Albert Hurt ja Stefan Kaibald.

Tartu meeskonna tulemuslikumad olid Curtis Stockton 25 (+13), 19-aastane Alex Saaremaa 18 (+15) ja Kevin Soo 15 punkti (+11). Saaremaa resultatiivsemad olid Javier Jimenez 21 (+12), Daniel Maciel 20 (+7) ja Keith Pupart 13 punktiga (+8).

Tartu poolel ei teinud finaalis kaasa eilsel treeningul hüppeliigese välja väänanud Mihkel Tanila, Saaremaal oli puudu Austraalia koondisega OM-valikturniiril mängiv Beau Graham.

2017. aastal loodud Saaremaa Võrkpalliklubi võitis Eesti karika kahel eelneval aastal, Tartu triumfeeris viimati aga suisa 11 aastat tagasi.

Võrkpalliõhtu jätkub Saku suurhallis “Eesti võrkpall 100” gaalaga, kus selguvad muuhulgas Eesti rahvusmeeskonna ja -naiskonna uued peatreenerid.

Loe ka: Ühtlaselt tegutsenud TalTech/Tradehouse krooniti paariaastase pausi järel naiste karikavõitjaks