fbpx
Close

Kert Toobal: Pulga vigastus võib meile piduriks osutuda

Kert Toobal pärast mängu intervjuud andmas. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Credit24 Eesti meistrivõistluste finaalseeria avamäng lõppes võrdlemisi ühepoolselt, kui kodussaalis mänginud Tartu Bigbank võttis veenva 3:0 võidu Saaremaa Võrkpalliklubi üle. Geimides said saarlased 25, 14 ja 16 punkti.

“Eks esimene geim oligi see, mis kokkuvõttes mängu otsustas. Kui sa tuled raskest seisust välja (Tartu oli esimeses geimis 19:22 kaotusseisus – toim.), siis nii see kipub minema. See kandus teise geimi kaasa ja Saaremaale mõjus see negatiivselt. Tuleb lõpuni uskuda ja võidelda. Võrreldes Saaremaaga olime palju värskemad, sest neil oli raske poolfinaalseeria Selveriga seljataga, millest neil tekkis pingelangus ja kindlasti ka väsimus.”

“Kui sa domineerid mingit tähtsat hetke ja vastane tuleb ja võtab sinult lihtsalt kõik käest ära, siis on tõesti väga raske. Kui saarlased oleks esimese geimi enda kasuks kallutanud, siis küll nad endas selle värskuse oleks üles leidnud. See ongi põhjus, miks peab alati lõpuni mängima,” filosofeeris tartlaste sidemängijast kapten Kert Toobal Võrkpall24´le.

41-aastase vanameistri sõnul pikem mängupaus suures pildis kahju ei teinud. “Mingi hea mäng oleks olnud kasulik, aga situatsioon on selline. Ega Saaremaa poleks ka vabatahtlikult istunud 10 päeva karantiinis ja siis mänginud kolm kohtumist järjest. Olukord pole kellelgi kiita, aga hooaeg on selline, kus pead kohanema kiiresti ja olema plaanide muutusteks valmis. Sellistes situatsioonides peab meeskond suutma hoida ühtsust.”

Kas Tartu on jõudnud hooaja tähtsamateks mängudes tippvormi? “Kui asjad jooksevad, siis on ju kõik tore. Kui vastane paneb sulle pinge peale ja võtab esimese ning teisegi geimi ära, siis võib tulla ka lagunemine. Võistkonna tugevust näitab see, et mida ta teeb, kui on raske. Kui palju ta suudab rasketel hetkedel kannatada ja kokku lepitud asjadest kinni pidada. Nii kaua kuni kohtunik pole andud lõpuvilet, on sul võimalus. Kui sa aga hakkad mõttetuid riske võtma, siis sa ei mängi enam meeskondlikult.”

“Saaremaal on nüüd raske, sest Hindrekut (Pulk) neil võib-olla pole (Saaremaa diagonaalründaja vigastas kolmanda geimi alguses hüppeliigest). Mina alati olen kartnud sellised asju, kui vastaspoolel saab vigastada nende oluline lüli, siis see annab omadele motivatsiooni veelgi rohkem pingutada. Aga meie mängisime kodus ja suutsime nad kenasti eemale suruda ja ei laskunud neil oma mängu mängida. Kolmapäeval juba uus mäng Saaremaal ja kõik hakkab sisuliselt otsast pihta. Küsimus on nüüd selles, et mis seis Hindrekuga on. Meditsiinis on ennegi imesid tehtud ja ehk putitatakse ta mängukorda.

“See (Pulga vigastus) meie olukorda siiski lihtsaks ei tee, sest siis pingutavad teised mehed rohkem. Meile võib see piduriks osutuda, kuna võime alateadvuses mõelda, et küll see võit ära tuleb. Keskendumine ja kontsentreeritus peavad olema esimesest punktist alates. Seeria on tegelikult lühike ja kui me suudame järgmises mängus tegutseda nii nagu täna, siis läheb Saaremaal iga punktiga raskemaks,” lausus Toobal lõpetuseks.

 

scroll to top