fbpx
Close

Kodumaale naasnud Moor: koostöö sidemängijaga on tänu koolile tänavu eriti tihe

Kristel Moor (paremal) mängis TalTechis ka paar aastat tagasi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

TalTech/Tradehouse alistas naiste Balti ja Eesti liiga raames täna võõrsil 3:0 (10, 17, 21) Tartu Ülikool Bigbanki. Võitjate tulemuslikemaks kerkinud Kristel Moor ei osanud nii ühepoolset mängu oodata.

“Kindlasti on tulemus üllatav,” ütles 25-aastane Moor Võrkpall24’le. “Teadsime, et meil on vaja oma mäng käima saada ja mitte lasta neil sama teha, muidu läheb raskeks. Ma arvan, et meile tuli kasuks ka see, et Tartule sõprusturniiril kaotasime (0:3 – toim.). Teadsime, et peame võiduks kõvasti pingutama.”

Moori sõnul polnud vastastel üht kindlat liidrit, kelle peatamisele peatreener Marko Mett kohtumise eel erilist tähelepanu oleks juhtinud. “Neil on kõik ründajad võrdselt head. Tegime kõigi kohta eeltöö ära. Teadsime, et keskelt on neil megatublid lööjad, teadsime, et Ingrid (Kiisk) on tubli ja teised ka,” ütles diagonaalründaja.

Liialdamata võib öelda, et Mooril oli pealinnaklubi võidus võtmeroll, sest just diagonaalründaja kohal tuli kahe võistkonna osas vahe täna kõige selgemalt esile. Moor tõi 22 punkti (+19) ning Tartu diagonaalid Ingris Suvi ja Kerttu Lääne kahe peale kokku 7 punkti (+3).

“Eks see muidugi jätab oma jälje, et ma nii palju trenni ei tee, aga täna tundsin end üllatavalt hästi,” rõõmustas Moor, kes vedas kevadel Terville’i naiskonna Prantsusmaa esiliigast kõrgliigasse. “Üritan end füüsiliselt nii heas vormis hoida kui võimalik, aga pallitrenne on oluliselt vähem kui eelnevatel hooaegadel.”

Treeningkordade vähenemises on ka oma kindel põhjus. “Õpin Tallinna Tehnikaülikoolis koos Julija Mõnnakmäega (Eesti koondise ja TalTechi sidemängija – toim.) magistris majandust. Koostöö sidemängijaga on mul seega tänavu eriti tihe,” naeris Moor.

Moori sõnul kannatab TalTechi naiskond võrdluse tema eelmise koduklubi Terville’iga välja kenasti.

“Kõik koondisemängijad, kes TalTechi tänavu tulid, annavad võistkonnale väga palju juurde. Võrreldes selle ajaga, kui ma kaks hooaega tagasi siin mängisin, on trennikvaliteet ja kõik muu märgatavalt tõusnud. Treeningute tase on siin täiesti võrreldav eelmise hooaja Terville’i naiskonna omaga. Lihtsalt ma ise tunnen, et ei saa nii palju individuaalset tööd teha pisiasjade kallal, sest ma teen vähem trenni. Kui me Julijaga trenni jõuame, siis peamiselt mängime, kuna neid ühiseid kuus-kuue vastu pallitrenne on nii vähe. Pallitrenni jõuan ma 2-3 korda nädalas, lisaks käin 3-4 korda nädalas eraldi kardio- ja jõusaalitrenni tegemas.”

Diagonaalründajana just viimastel aastatel paljuski tänu koondiseperioodile läbilöögi teinud Moor ei varja, et sooviks rahvusnaiskonda esindada ka järgmisel suvel, olgugi et profisportlasena ta enam leiba ei teeni. “Hetkeseisuga tahaks koondises mängida küll suvel,” kinnitas endine temporündaja.

Välismaale siirdumises kahtleb Moor rohkem. “Järgmised kaks aastat keskendun kindlasti Tallinnas õppimisele. Ma ei ütle kindlalt “ei” välismaale minekule, aga praegu mul sellist soovi pole. Samas ma ka ei välista midagi.”

Loe ka: TalTechi hea üldmäng ja Moori võimsad rünnakud otsustasid hooaja esimese tippude duelli

scroll to top