fbpx
Close

Marko Mett: usun, et Ojamets nõustub minuga – ootame Šadeikot koondisse juba sel suvel

Marko Mett (vasakul) koos Tartu Ülikool/Bigbanki peatreeneri Kristjan Kaisiga enne tänast poolfinaali. | Foto: Karl Rinaldo

TalTech/Tradehouse’i naiskond pakkus Balti liiga esimeses poolfinaalis tiitlikaitsjale Tartu Ülikool/Bigbankile küll kõva lahingu, ent kaotas 1:3 (16, -9, -23, -21).

“Oleks võinud küll mängu enda kasuks pöörata, see oli võidetav mäng. Seepärast on kahju,” sõnas TalTechi peatreener Marko Mett Võrkpall24.ee’le. “Tartul oli tugevamana võimu lihtsalt rohkem. Aga me ei lahkunud väljakult häbiga. Me teeme oma asja Ukuga (TalTechi mänedžer Uku Rummi – toim.) ju põlve otsast. Keegi mängijatest palka ei saa. Aga naised olid tublid.”

Olgugi et TalTechi taustajõud olid neljanda geimi otsustavatel hetkedel väga pahased peakohtuniku Irina Saksa peale, kes ühe kaheldava sooja palli ära vilistas, ei süüdistanud Mett kaotuses õigusemõistjat.

“Jah, kohtunikel polnud täna parim vilepartii, aga pärast kaklust rusikatega ei vehita. Me ei kaotanud mängu selle ühe vile pärast. Kohtunik on ka inimene. Meil jäi siin millegi muu taha võit. Näiteks kolmanda geimi lõpp, kui Ingrid Kiisk lõi palli maha. Sellele eelnenud olukorras võinuks meie sidemängija Melissa Varlõgina tõsta palli Maria Säästlale ja oleks tulnud ilmselt 24:24 viik. Nii et kohtunike taha ma küll ei poe,” rääkis Mett.

Üleplatsimängijaks kerkis täna vahetusest diagonaalründaja kohale sekkunud Jade Šadeiko, kes tõi Tartule muljetavaldavad 24 punkti (+16). Eesti koondises Andrei Ojametsa kõrval abitreenerina tegutsev Mett sooviks 18-aastast Šadeikot näha juba tänavu ka rahvusnaiskonnas mängimas.

“Karikafinaalis kõrbes Šadeiko nurgaründajana mängides täielikult. Võib-olla põhikoosseisust alustades poleks ta ka täna nii head mängu teinud. Pingilt oli ilmselt veidi kergem sekkuda, sest pinge oli selleks hetkeks maas. Parameetrid on tal muidugi kõvad (Šadeiko on 191-sentimeetrine – toim.). Ootame teda juba tänavu Eesti koondisse. Ma arvan, et Andrei ei vaidle sellele vastu,” ütles Mett.

“Aga meil endil on TalTechis sarnases vanuses diagonaalründaja Maria Säästla. Säästla paistis meie poolel täna silma, kuigi päris sarnaseid parimeetreid tal pole,” kiitis 35-aastane treener.

Mett lisas lõpetuseks, et homne pronksimäng omab TalTechi jaoks suurt kaalu, sest varasemalt on võidetud Balti liigas medal vaid korra. Naiskonna praegusest noorest koosseisust olid eelmise medalivõidu juures seejuures üksikud. “Vahet pole, kas meile tuleb vastaseks Riia või Alytaus, oleme mõlemale kaotanud tänavu 2:3 ja tahaks nüüd esimese võidu kätte saada,” kinnitas Mett.

scroll to top